Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 29.08.2022

Незважаючи на подальше зростання відвантажень зерна в Чорному морі з Одеси, Чорноморська та Південного та постійне збільшення списку суден (частково через короткі черги на вході до Сулинського каналу) фрах утримується на рівнях попереднього тижня.
На тлі зростання тоннажу, що продовжується, на початку вересня в Мармуровому і Середземному морях гравці впевнені, що зміна тенденції виключена. Навіть можливе подальше зростання експорту з українських портів навряд чи може суттєво вплинути на ситуацію, оскільки швидші відвантаження з глибоководних портів призведуть до уповільнення руху з дунайських портів України.
У Середземному морі ставки на відвантаження на деяких маршрутах цього тижня навіть знизилися ще на 0,5 $ / т, оскільки власники флоту, що відкривається в Мармуровому та Егейському морях, вважають за краще конкурувати за середземноморські вантажі, а не за чорноморські пропозиції.
Деякі власники очікують, що скорочення відвантаження зерна з Рені та Ізмаїлу призведе до активнішої пропозиції корисних копалин, металопродукції та інших вантажів із цих портів.
Немає передумов для більш активного експорту зерна з портів Румунії та Болгарії через поганий урожай до ЄС та вкрай низький осад у Дунаї.

Повернутись до переліку