Тижневий дайджест новин фрахтвого ринку станом на 25.12.2023

На чорноморському ринку зберігається помірна активність, що забезпечує регулярні перевезення з українських портів. Це дає змогу судновласникам незначно коригувати ставки, особливо з огляду на мінливість погодних умов. Основним вантажем у регіоні залишається зерно з України, що експортується в різні точки світу, включно із Середземним морем і Єгиптом. Основний акцент у перевезеннях зосереджений на зернових, зокрема, пшениці та кукурудзі, з портів, таких як Рені, Ізмаїл, Чорноморськ і Одеса, в напрямку Середземного моря і Греції. Очікується, що торговельна активність знизиться наступного тижня, а більш інтенсивний рух відновиться на початку січня після повернення учасників ринку з новорічних канікул.

На ринку Середземного моря сповільнилася активність, що типово для передріздвяного періоду в європейських країнах. Нових вантажних пропозицій небагато, тоді як список доступних суден залишається великим. Фрахтувальники демонструють упевненість, укладаючи угоди на більш вигідних умовах, іноді навіть нижчих за попередні тарифи. У регіоні спостерігається різноманітність вантажних потоків, включно з перевезеннями сталі, мінералів, цементу і добрив з різних портів. Очікується зниження активності наступного тижня, при збереженні ситуації надлишку невеликих суден і обмеженої пропозиції вантажів, ймовірно, до початку січня. Традиційний вплив новорічних свят також робить свій внесок у зниження ділової активності в цьому регіоні.

На ринку Азовського моря відзначається відносна стабільність, незважаючи на не найактивніший експорт зернових і вугілля. Через обмежену кількість доступних суден, особливо в умовах поганої погоди і затримок у Керченській протоці, судновласникам вдається трохи підвищити вже високі тарифи. Переважають перевезення зернових культур, як-от пшениця і кукурудза, з портів Ростова/Азова в напрямку Мармари, Східної Греції та Мерсина. Ринок також проявляє інтерес до перевезення вугілля, хоча фрахтувальники залишаються обережними через високі ставки. Найближчого тижня очікується мінімальна активність, при збереженні обмеженого числа вільних суден і високих тарифів фрахту, що, ймовірно, призведе до зниження обсягів торгівлі, особливо в сегменті перевезень зерна і вугілля.

123

Повернутись до переліку