Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 26.12.2022

І без того обмежений попит на малотоннажні судна в Чорному морі продовжує слабшати. Учасники ринку повідомляють про зменшення пропозицій зерна з українських портів і періодичні відвантаження інших вантажів, а саме сталі, добрив і мінералів. Зменшення заторів і часу очікування на вході в Сулину чинило додатковий тиск на ставки завдяки поліпшенню обороту флоту і, отже, збільшенню кількості відкритих суден, особливо для січневих відправок.
З огляду на значне падіння вантажопотоку з України, а також обмежений експорт деяких основних вантажів з Росії з початку війни, такі підсумки року здебільшого можна віднести до зменшення тоннажного списку на ринку, спричиненого, насамперед, зниженням оборотності флоту. На руку власникам зіграли численні простої на Дунаї, в деяких портах Північної Африки, Туреччини та країн ЄС, а також подовження рейсів через перерозподіл вантажопотоків.

Ринок Середземного моря продовжує пом’якшуватися. Про очікуване передсвяткове ралі гравці не повідомляють, скоріше навпаки, вантажопотік з регіональних портів поступово сповільнюється. Список тоннажу також зростає, чинячи тиск на судновласників. У регіоні відкрито досить багато суден на грудневі дати (найпомітніше зростання спостерігається в сегменті дедвейтом 7-10 тис. тонн, де навіть спостерігається деякий надлишок суден). У цих умовах судновласникам доволі складно утримувати ставки на стабільному рівні, і угоди дедалі частіше укладають нижче від колишніх рівнів. Так, фрахт на багатьох маршрутах цього тижня просів на $0,5-2/т.

Ставки фрахту з мілководних портів Азовського моря опинилися під тиском на тлі відносно повільного експорту російського зерна. Проте судновласникам все ж вдається уникнути зниження ставок завдяки позиційному дефіциту (переважно через погодні умови) і досить хорошій пропозиції добрив.

Повернутись до переліку