Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 26.02.2024

На ринку судноплавства в регіоні Чорного моря відзначається помірне пожвавлення, переважно за рахунок українських і російських вантажів зерна. Незважаючи на збільшення кількості суден цього тижня, більшість фрахтових агентів прагнуть знизити ставки. Однак судновласники виявляють стійкість, утримуючи ставки фрахтування на стабільному рівні.
Крім зернових вантажів з українських портів, попит на інші види сільськогосподарської продукції зростає, особливо на напрямках до Єгипту, Греції, Кіпру і Тунісу. Зерно і борошно активно постачають також у більш віддалені регіони, зокрема в Італію, Марокко, Францію та Іспанію. У незерновому сегменті відзначається перевезення металопрокату з Ізмаїла до Східної Греції та глини з Рені до Аліаги.
Найближчими тижнями судновласники, безумовно, прагнутимуть до підвищення ставок, однак це видається складним без додаткового стимулу з боку основних товарних ринків. На поточний момент відсутні передумови для підйому цін.

На ринку Середземного моря ситуація залишається складною для судновласників. Нестача нових вантажів поєднується з постійним зростанням кількості доступних суден, змушуючи судновласників боротися за контракти й утримання ставок на колишньому рівні.
У сегменті перевезень добрив активно торгують карбамідом з Єгипту до Італії та Східної Греції. Ринок сталі залишається пригніченим, з практично відсутнім попитом на турецьку сталь у Північній Африці та Європейському союзі, а також на квадратні заготовлення в Туреччині, що негативно впливає на фрахтові ставки.

На ринку Азовського моря продовжує залишатися тиск на ставки через уповільнення продажів зерна і вугілля з Росії, особливо в Туреччину. При цьому зростає кількість доступних морських і річкових суден, змушуючи судновласників адаптуватися до мінливих умов і зберігати рівні ставок в умовах жорсткої конкуренції. Останнім часом було укладено угоди на перевезення пшениці з Азова і Ростова до Мармари, а також на транспортування вугілля з Ростова до Турецьких чорноморських портів. Крім того, обговорюються постачання зерна з Єйська в Мармару і далекі перевезення, включно з відправленнями зерна в Мерсін і Ліван. Очікується лише невелике пожвавлення торгівлі на початку березня, хоча учасники ринку очікують, що будь-яке підвищення ставок буде тимчасовим і не призведе до довгострокового поліпшення ситуації для судновласників.

+

Повернутись до переліку