Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 05.12.2022

Торгівля на Чорному морі відносно стабільна, і єдиним регулярно пропонованим вантажем є зерно. У зв’язку з трохи більшою кількістю відкритих суден на грудневі дати і коротшими заторами на вході в Сулину (до 80 суден очікують на прибуття порівняно з майже 100 тиждень тому), фрахтувальники й далі успішно наполягають на нижчих ставках.
У короткостроковій перспективі реальних передумов для скільки-небудь помітного підйому активності, а тим більше передріздвяного ралі, всупереч очікуванням багатьох брокерів і судновласників, немає. Річ у тім, що українське зерно експортується здебільшого великотоннажним флотом, тоді як попит на сталь у країнах Близького Сходу, Північної Африки та ЄС залишається слабким, а інші вантажі (добрива, вугілля) навряд чи здатні підтримувати попит у тоннажі. “Думаю, він залишиться стабільним і спокійним, навіть за можливого подальшого падіння як активності, так і ставок”, – прокоментував досвідчений місцевий брокер. Однак, навіть якщо фрахтові ставки залишаться стабільними (або навіть трохи просядуть), власники підійдуть до кінця року з цілком непоганими результатами з погляду денної виручки.

На ринку каботажних суден Середземного моря спостерігається деяке зниження обсягів торгівлі, особливо в сегменті добрив. При цьому кількість суден, що відкриваються в регіоні, поступово збільшується. Пропозиція тоннажу особливо багата в EMed. У цих умовах фрахтувальники наполягають на скороченні фрахту, часто їм вдається укладати нові угоди за дещо нижчими ставками, ніж раніше (близько 0,5-2 дол./т залежно від маршруту).

Судновласники продовжують чинити опір подальшому зниженню ставок в Азовському морі, намагаючись зберегти фрахт на колишньому рівні, який можна вважати більш ніж прийнятним навіть для судновласників, які зобов’язані платити AWRP. Несприятливі погодні умови (дощі та грози) і майбутня льодова кампанія допомагають судновласникам у їхніх зусиллях зі стримування рівня фрахту в регіоні.

Повернутись до переліку