Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 15.05.2023

Аналізуючи новини морської логістики, можна зазначити, що в Чорному морі спостерігається сповільнення перевезень зерна великотоннажним флотом з глибоководних портів України, що, як очікувалося, призвело до певного оживлення відвантажень з Дунайських портів. На малотоннажному ринку ситуація спокійна, і власники суден змогли уникнути додаткового зниження тарифів. Останнім часом спостерігається збільшення свіжих пропозицій щодо зерна з Дунайських портів і стабілізація тарифів. Однак вантажний трафік з портів Євросоюзу, Туреччини і Росії продовжує розвиватися повільно.
На переговорах у Стамбулі, які відбулися 11 травня, не вдалося прийняти продовження Чорноморської ініціативи. Сторони продовжать переговори у форматі онлайн.
У найближчі тижні власники суден мало ймовірно можуть розраховувати на покращення ситуації. Незважаючи на невелике оживлення продажів російського і європейського пшениці, це малоймовірно суттєво вплине на ринок малотоннажних суден. Попит на інші основні вантажі також залишається слабким.

В Середземному морі спостерігається незначний зріст у перевезеннях сталевих продуктів, проте в цілому ринок залишається повільним з невеликою кількістю нових запитів на перевезення вантажів. Власникам суден складно утримувати тарифи на рівні попереднього тижня, і угоди укладаються нижче попередніх рівнів.
Основний акцент в поточній ситуації на ринку Середземного моря робиться на незначний зріст перевезень сталевих продуктів і невелику кількість нових запитів на перевезення добрив. Ситуація на ринку оживлення не передбачає, особливо з урахуванням відсутності попиту на російські квадратні заготовки в Туреччині і слабкої експортної активності турецької арматури і прокату. Попит на вугілля в ЄС і Туреччині також знижується, а ціни падають.

У зв’язку зі святами в Росії, на ринку Азовського моря спостерігається зниження активності до мінімального рівня, і тарифи на морські перевезення продовжують знижуватися. Незважаючи на зниження активності, спостерігається збільшений інтерес до дальніх маршрутів. Однак тарифи на перевезення вугілля відчувають тиск, що вказує на можливі труднощі в цьому секторі.
Ринок, ймовірно, вже досяг свого дна, і подальше зниження, якщо воно відбудеться, буде символічним всього на $1-2/т.

1

Повернутись до переліку