Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 14.11.2022

Пропозиція зерна для відвантаження з дунайських портів Чорного моря стабілізувалася після нещодавнього зростання. Відповідні фрахтові ставки також почали знижуватися. Тим часом, ставки з інших портів Чорного моря навіть трохи зросли через обмежений тоннаж, зокрема, через поточні затори в Стамбулі в рамках українського експортного коридору (незважаючи на триваючу відсутність нових твердих пропозицій). Уряд ухвалив рішення про розширення акваторії морських портів на Дунаї. Йдеться про порти Ізмаїл, Рені та Усть-Дунайська.

Ситуація на ринку каботажних перевезень Середземним морем не сильно змінилася. Регіональний вантажопотік залишається доволі жвавим завдяки регулярним відвантаженням корисних копалин, зерна, сировини і добрив. Водночас тоннажний список у басейні короткий. Особливо гостро ця проблема стоїть у EMed, де частина тоннажу, що завантажується рудою, вже перейшла для відвантаження чорноморського зерна. Нечисленні відкриті судна можна побачити і в інших частинах басейну. У цих умовах судновласники навіть намагаються зміцнити позиції, і в низці випадків уже досягають успіху. Однак загалом фрахтові ставки залишаються відносно стабільними.

Ринок Азовського моря продовжує повільно остигати, а фрахтувальники все ще знижують ставки до рівнів, відносно прийнятних для нормальної торгівлі.

Повернутись до переліку