Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 31.10.2022

Тенденція на чорноморському ринку не сильно змінилася з минулого тижня до вихідних. Більшість зернотрейдерів продовжують переключатися на відвантаження з дунайських портів замість транспортування експортним коридором, майбутнє якого залишалося невизначеним. Кардинально змінилася ситуація після 29 10 2022 року, коли РФ повідомила про вихід із зернової угоди. Вихід з угоди і фактичне заморожування вантажообігу призвело до різкого зростання рівнів фрахту в доступних портах.

Ставки каботажного фрахту Середземного моря поки що стабілізувалися на рівні минулого тижня в Середземному морі Гравці повідомляють про деяке зниження активності в регіоні, оскільки кількість пропозицій свіжих вантажів трохи зменшилася. Водночас картина спотового ринку поки що не сильно змінилася, оскільки тоннажний список залишається обмеженим.

Фрахтувальники намагаються змінити напрямок ринку Азовського моря, нарікаючи на надзвичайно складні торгові операції за такої високої вартості фрахту. Деякі брокери повідомляли про збільшення списку суден на початок листопада, водночас власники не налаштовані так оптимістично, як раніше. Однак ситуація поки що має доволі невизначений вигляд, з величезним розривом у ставках.

Повернутись до переліку