Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 12.09.2022

На ринку малотоннажних перевезень, особливо у Чорному морі, Мармуровому морі та Східному Середземномор’ї, список тоннажу продовжує зростати. Це зростання, як і раніше, викликане двома основними факторами, а саме обмеженою пропозицією металопродукції та європейського зерна, а також подальшим зниженням черг суден на вході до Сулинського каналу (у черзі вже менше 50 судів проти близько 100 суден лише місяць тому). Проте власникам, як і раніше, вдається утримувати більшість фрахтових ставок на рівні минулого тижня в Чорному морі.

Подальший розвиток подій на Чорному морі багато в чому залежатиме від функціонування коридору.
На ринку середземноморських каботажних суден продовжуються негативні тенденції. Вантажопотік із регіональних портів не можна назвати жвавим, він скоріше помірний. У той же час у басейні досить довгий список тоннажу, і у фрахтувальників немає проблем із пошуком суден. Тим не менш, власники намагаються тримати ставки стабільними і іноді озвучують дуже високі ідеї щодо поточного ринку, але в результаті часто зазнають невдачі.

Тенденція до зниження зберігається і на ринку Азовського моря, де власникам доводиться йти на подальші поступки, незважаючи на зниження цін на російську пшеницю і невелике збільшення відповідного експорту.

Повернутись до переліку