Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 08.08.2022

Ринок малотоннажних перевезень продовжує слабшати у всіх основних регіонах, крім Азовського моря.
Гравці повідомляють про явне збільшення списку тоннажу в Чорному морі Мармурове море та Середземне море. Постачання зерна з дунайських портів поступово скорочуються, пропозиції добрив з Єгипту рідше; відвантаження металопродукції залишаються млявими. Ставки фрахту з більшості маршрутів знизилися.
Ключовою проблемою ринку залишається слабкий попит на готову металопродукцію у країнах ЄС та MENA.
Найближчими тижнями активність та фрахтові ставки в Чорному та Середземному морях можуть продовжити знижуватися, оскільки в середині серпня відкривається дедалі більше суден. Факт великої кількості судів, що наближаються до стану споту, підштовхував судновласників до прийняття ставок вантажовідправників, що продовжувало продавлювати ринок вниз.
Найближчим часом судновласникам може бути вигідний тільки потік карбаміду з Єгипту і Алжиру, що активізується, на тлі підвищеного попиту на добриво на основних ринках.
Тенденція зростання експорту зерна в сегменті флоту «річка море» зберігається в Азовському морі, але темпи зростання явно знизилися цього тижня. Справа в тому, що трейдери стикаються з труднощами при реалізації нового врожаю на тлі поточних котирувань та мит.

Повернутись до переліку