Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 07.11.2022

Ставки фрахту на Чорному морі стрімко повертаються до своїх рівнів, які вони показували до оголошення РФ про призупинення роботи в “зерновому” коридорі. Постачання з дунайських портів продовжують стрімко зростати Крім того, залишаються проблемою черги суден у Стамбулі, які наразі цілком очікувано доповнюються чергами суден на вході до Суліни (забутий за останній місяць), де наразі основною проблемою є нестача лоцманів.
Довідково: Середня тривалість простоїв по портах Дунаю за минулий тиждень становить Ізмаїл 6 днів, Рені 8 днів, Кілія без простоїв, Галац 11 днів, Гургулешти 2 дні, Браїла без простоїв.
Після оголошеного відновлення роботи зернового коридору трейдери тепер очікують підтвердження його безпечної роботи (після раніше встановленої дати (20 листопада), щоб відновити продажі через порти зернового коридору.

Ринок каботажних суден Середземного моря загалом не змінився Активність у регіоні дещо сповільнилася через скромну кількість пропозицій нових вантажів. Почасти це пов’язано з відсутністю на ринку багатьох гравців, які приїхали на галузевий захід у Гамбурзі. Подальшого зниження активності в найближчий місяць не очікується. Передбачається період звичайного зростання активності в найближчі тижні, який триватиме до самого кінця року.

Тенденція до повільної стагнації, що намітилася на ринку Азовського моря минулого тижня, збереглася. Невелике зниження відвантажень зерна (насамперед до Туреччини) і збільшення тоннажного списку за першу половину листопада дали змогу фрахтувальникам знизити ставки.

Повернутись до переліку