Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 20.05.2024

Ринок малотоннажних перевезень у Чорному морі: поточні тенденції та прогноз

Ринок малотоннажних перевезень у Чорному морі продовжує відчувати тиск через надмірну кількість вільних суден. Вантажообіг залишається вкрай повільним до початку нового зернового сезону, що, ймовірно, утримуватиме ставки фрахту на низькому рівні ще кілька тижнів.
Судновласники розглядають можливість часткового завантаження і тривалих переходів у баласті, очікуючи поліпшення ринкових умов за 1,5-2 місяці. Хоча така стратегія може знизити експлуатаційні витрати, вона навряд чи підвищить доходи в короткостроковій перспективі.
Фрахтові ставки знизилися на $0,5-1 за тонну, що відображає загальне падіння попиту на перевезення. Висока конкуренція серед судновласників за обмежені вантажі продовжує чинити тиск на ринок. Українське зерно залишається популярним вантажем, але ставки фрахту з українських портів нижчі порівняно з портами ЄС, Росії та Туреччини. Незважаючи на низькі ставки, перевезення зерна з України залишаються привабливими для деяких судновласників, які прагнуть мінімізувати збитки.
Фрахтові ставки з українських портів, ймовірно, залишаться на низькому рівні, а на інших маршрутах можуть знизитися ще на $0,5-1 за тонну. Це пов’язано із закінченням зернового сезону і мінімальним попитом на добрива і вугілля в країнах Середземномор’я.

Ринок малотоннажних перевезень у Середземному морі: поточні тенденції та прогноз

Ситуація в Середземному морі залишається складною для судновласників, оскільки пропозиція вантажів скоротилася. Особливо помітно це за скороченням обсягів перевезень добрив. Висока конкуренція за вантажі змушує судновласників робити поступки і збільшувати час простою суден.
Фрахтові ставки на перевезення 5,000 тонн пшениці з Александруполіса в Барі склали $21 за тонну, що еквівалентно $2,8-3 тис. на день. Перевезення 5,500 тонн сталі з Сагунто в Гемлік обговорюється за ставкою €23 за тонну, що свідчить про стабільний, але низький попит на металопродукцію. Попит на добрива і вугілля залишається мінімальним, що продовжує чинити тиск на фрахтові ставки. Незначне збільшення попиту на квадратні заготовки в Туреччині навряд чи істотно вплине на ринок.

Ринок Азовського моря: поточні тенденції та очікування

Цього тижня ринок Азовського моря показав зростання фрахтових ставок на $1-2 за тонну, що може бути пов’язано зі збільшенням активності після свят у Росії. Судновласники стали більш оптимістичними, намагаючись домогтися більш високих ставок, незважаючи на велику кількість вільних суден. Така позиція може допомогти стабілізувати ринок у короткостроковій перспективі.
Більшість зернових трейдерів прагнуть заплатити менше $30 за тонну за перевезення 3,000 тонн пшениці з Азова/Ростова в Мармурове море, в той час як власники суден хочуть отримати $34-35 за тонну. Це створює розрив в очікуваннях і ускладнює укладення угод. Деякі замовники готові платити $24 за тонну за перевезення 2,000 тонн вугілля з Єйська в ТБС, що свідчить про низький попит на вугілля. Угода на перевезення 3,000 тонн вугілля з Ростова в Мармурове море була укладена за ставкою в середині $20 за тонну, що відображає жорстку конкуренцію.

Найближчими тижнями ринок може залишатися відносно стабільним з можливим подальшим зростанням ставок завдяки підвищеному попиту на вантажоперевезення з Азовського моря. Однак висока конкуренція і наявність вільних суден можуть обмежити це зростання.

ставки на перевезення пшениці

Повернутись до переліку