Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 29.04.2024

Ситуація на ринку фрахту для малотоннажних суден у Чорному морі зіткнулася з серйозними викликами після 22 квітня, досягнувши критичної точки. Обсяг вантажопотоку в регіоні значно скоротився, особливо щодо українських зернових, що експортуються з портів на Дунаї. Експортери стикаються з додатковими перевірками з боку українських регулюючих органів, що призводить до тимчасового припинення продажів. У результаті список доступного тоннажу на ринку зростає. Багато суден перебувають у режимі очікування вже 10-15 днів.
Вартість фрахту для транспортування з українських портів знизилася на $1-4 за тонну, а з інших портів Чорного моря – на $0,5-2 за тонну. Наразі не спостерігається передумов для поліпшення ситуації в Чорному морі. З огляду на великий список доступних суден, судновласники навряд чи можуть очікувати підвищення ставок. Однак і подальше зниження малоймовірне, особливо в разі постачання з українських портів (де відповідні ставки вже нижчі за рівень OPEX). Активність на ринку фрахту залишиться вкрай низькою щонайменше в найближчі кілька тижнів, з можливим збільшенням вантажопотоку ближче до середини травня.

Ситуація на ринку фрахту для малотоннажних суден у Середземному морі продовжує залишатися складною. Обсяг вантажопотоку залишається невисоким, що позначається на попиті та пропозиції. Ставки фрахту знижуються, особливо для суден, що транспортують вантажі з регіону Середземномор’я. Конкуренція за вантажі посилюється, залучаючи як місцевих, так і іноземних судновласників. Наявність вільних суден на ринку також чинить додатковий тиск на ставки фрахту. Передбачається, що ситуація на ринку фрахту в Середземному морі буде напруженою в найближчому майбутньому, з триваючим зниженням ставок і збереженням конкуренції між власниками суден.

В Азовському морі ситуація на ринку фрахту характеризується зниженням активності. Місцевий сектор “річка-море” поступово втрачає свої позиції через зменшення обсягів торгівлі. Більшість малих і середніх трейдерів уже закрили свої експортні квоти, що скорочує кількість вільних вантажів для перевезення. Зниження ставок фрахту відображає поточну слабку активність на ринку і посилену конкуренцію між власниками суден, які прагнуть заповнити свої судна вантажами. Очікується, що активність на ринку фрахту в Азовському морі залишиться на низькому рівні в найближчому майбутньому. Прогнозується подальше зниження ставок через обмежену пропозицію вантажів і збільшену конкуренцію між власниками суден. Невизначеність навколо видобутку вугілля також може вплинути на ринок, утримуючи ставки на низькому рівні.

вартість фрахту

Повернутись до переліку