Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 22.04.2024

Чорноморський регіон

Після мусульманських свят активність на фрахтовому ринку Чорного моря трохи зросла, але залишається низькою. Оцінки брокерів вказують на значний профіцит відкритого тоннажу, що перевищує попит на перевезення приблизно в 1,5 раза. Через надлишок вільних суден ставки фрахту залишаються на поточних рівнях, щоб уникнути подальшого зниження.
Для перевезення зернових з річкових портів України (Рені, Ізмаїл) у Середземноморські порти ставки коливаються в межах $28-35 за тонну на короткі рейси і $29-36 за тонну на довгі. Що стосується вивезення зерна з глибоководних портів України (Південний, Одеса, Чорноморськ), фрахтові ставки становлять від $29 до $37 за тонну в Середземномор’ї та $20 за тонну в Мармуровому морі. Ставки на перевезення з інших чорноморських портів (Констанца, Варна, Новоросійськ) варіюються від $21 до $38,5 за тонну залежно від порту навантаження, типу й обсягу вантажу, а також дальності рейсу.
Активність також спостерігається на ринках добрив, сталевої продукції та навалочних мінеральних вантажів. Очікується деяке пожвавлення ринку Чорного моря в найближчі тижні після свят, але значного зростання активності не передбачається.

Середземноморський регіон

Після закінчення свят у мусульманських країнах активність на середземноморському ринку дрібнотоннажних перевезень очікувано зросла. Спостерігається збільшення пропозиції єгипетських добрив, зернових з України, Росії та Європейського союзу, а також сталевої продукції з Туреччини. Однак зростання активності поки що не справило помітного впливу на загальну картину ринку. Судновласникам, які працюють у Середземному морі, вдалося лише запобігти подальшому зниженню ставок фрахту. Незважаючи на підвищення активності, як і раніше, не вистачає вантажів для покриття значного надлишку відкритого тоннажу в Мармуровому морі та Східному Середземномор’ї. Однак істотного підвищення фрахтових ставок не очікується через значний профіцит тоннажу, що перевищує пропозицію вантажів.

Регіон Азовського моря

Після закінчення свята Ураза-байрам активність в Азовському морі очікувано трохи підвищилася. Однак власникам суден «річка-море» поки що не вдається домогтися істотного зростання ставок через недостатню пропозицію зернових вантажів і дуже повільний рух вугільних вантажів. На поточний момент більшість фрахтувальників пропонують $39-40 за тонну для перевезення 3000 т пшениці з Азова/Ростова в Мармурове море, тоді як судновласники прагнуть отримати низькі $40 за тонну. Незважаючи на деяке підвищення активності після свят, значного зростання ставок фрахту в Азовському морі поки що не очікується.

перевезення зернових

Повернутись до переліку