Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 15.04.2024

Активність на ринку малотоннажного флоту Чорного моря сповільнилася у зв’язку зі святами в мусульманських країнах. Це призвело до зниження активності в сегменті Хендісайз у багатьох країнах робочого регіону.
Збільшення кількості суден Хендісайз на ринку дало змогу чартерам знизити ставки на $1000 на добу і $0,5-1,5 за тонну. Низький обсяг вантажопотоку змушує судновласників погоджуватися на поступки. За тиждень ставки фрахту в Чорному морі знизилися на $0,25-1 за тонну, за винятком відвантажень з України, де зниження склало $0,5-1,5 за тонну.
Ставки еквівалентів TCE для флоту 5-8 тисяч тонн все частіше порівнюються або навіть опускаються нижче операційних витрат. Трейдери пропонують лише $23 за тонну за перевезення 22 000 тонн кукурудзи з Одеси до Мерсіна за ставки навантаження 5000 тонн, тоді як судновласники націлені на отримання щонайменше $25 за тонну. Очікується відновлення торгівлі після 15 квітня. Однак цей підйом навряд чи дасть змогу судновласникам підвищити ставки через значний надлишок тоннажу.

Активність у Середземному морі була мінімальною під час свят Ід аль-Фітр, що призвело до практичного зупинення торгівлі через відсутність учасників ринку з мусульманських країн. Індикативні ставки фрахту залишилися на рівні попереднього тижня.
Після повернення учасників ринку з мусульманських країн очікується деяке зростання активності в Середземномор’ї. Однак воно навряд чи перевищить до святкового рівня, тому значного підвищення ставок фрахту не прогнозується.

Активність також знизилася в Азовському морі через свято Ід аль-Фітр, що чинило тиск на ставки фрахту. Більшість судновласників погоджуються на ставки $39-40 за тонну для перевезення 3000 тонн пшениці з Ростова/Азову до Мармари, тоді як трейдери прагнуть до $38 за тонну. Після свят ставки можуть незначно зрости, але висока конкуренція не дасть змоги їм значно збільшитися. Аналогічна ситуація буде спостерігатися і на ринку вугільних вантажів з цих портів.

ставки фрахту

Повернутись до переліку