Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 12.02.2024

На ринку Чорного моря спостерігається стійкий попит на перевезення, головним чином завдяки регулярним відправленням українського зерна і невеликим партіям російських вантажів. Незважаючи на наявність невеликого надлишку вільних суден, фрахтові ставки залишаються на рівні, що задовольняє обидві сторони. Це пояснюється взаємним прагненням уникнути простою і пристосуватися до поточних ринкових умов.
Цього тижня основна увага приділяється постачанню як зернових, так і не зернових вантажів з українських портів Чорноморська та Одеси, а також перевезень Дунаєм. Особливий інтерес спостерігається в сегменті перевезень добрив, де укладаються угоди на відправлення з Болгарії до Мармари і з Одеси до Західно-Центральної Італії. Крім того, спостерігається запит на перевезення сої з Ізмаїла до Єгипту і пшениці з Рені до Східної Греції. На ринку також привертає увагу відправка кукурудзи з Констанци на Мальту і зерна з Варни до Великої Британії.
Безперервний тиск на ціни на зерно та обмежена купівельна спроможність у країнах-імпортерах, таких як Туреччина, обмежують перспективи збільшення обсягу вантажоперевезень. Судновласники ймовірно будуть змушені зберігати поточні ставки фрахту, оскільки зниження їх за сприятливих погодних умов видається складним.

На ринку Середземного моря відзначається стагнація активності: нові вантажі з’являються не так часто, як хотілося б судновласникам. Цей період традиційно складний для ринку, враховуючи зменшення обсягів відправок добрив, одного з основних двигунів попиту, з регіональних портів. Крім того, велика кількість доступного тоннажу дає фрахтувальникам можливість диктувати умови.

На ринку Азовського моря триває відносне затишшя через обмежений попит на російське зерно і вугілля в Туреччині. Поступово збільшується кількість доступних суден, а затримки в Керченській протоці знижуються, що дає змогу фрахтувальникам тиснути на ставки. Проте судновласники успішно утримують ставки на відносно високому рівні, незважаючи на поточні умови ринку.
У цій ситуації на ринку акцент робиться на перевезеннях зерна і вугілля з портів Ростова і Єйська в напрямку Мармари. Більш далекі рейси пропонують судновласникам вигідніші умови. Перевезення вугілля також залишаються важливим сегментом, хоча і спостерігається спад активності. Попит на російське зерно і вугілля залишається низьким, що створює тиск на ставки фрахту. Судновласники, незважаючи на поступове збільшення списку доступних суден і скорочення затримок у Керченській протоці, намагаються чинити опір зниженню ставок.

1

Повернутись до переліку