Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 29.01.2024

На Чорноморському ринку після новорічних канікул зберігається помірна активність, особливо в контексті січневих пропозицій з портів Європейського Союзу і Росії. Незважаючи на невелике зростання ставок у регіоні українських портів, зумовлене активними відвантаженнями, більшість фрахтувальників намагаються утримувати ставки на поточних рівнях, уникаючи різкого підвищення. Основним вантажем, який регулярно транспортується з цього регіону, залишається українське зерно. Однак судновласники залишаються стриманими в укладанні угод у напрямку Туреччини. Інтерес також проявляється до перевезення пшениці та кукурудзи з портів Рені та Ізмаїла в різні напрямки, включно з Мерсіном, Александрією і Тунісом. Активна торгівля соєвими продуктами, наприклад, з Одеси до Ізміра і Карасу, також відзначається. На коротких маршрутах з портів Дунаю спостерігається попит на перевезення зернових і кукурудзи.
На тлі зниження цін на пшеницю і кукурудзу на ринку Чорного моря, перспективи збільшення попиту і ставок залишаються невизначеними. Судновласники, сподіваючись на поліпшення ситуації, стикаються з обмеженим попитом і продовжують утримувати поточні тарифи.

На Середземноморському ринку активність залишається помірною. Незважаючи на надії на відновлення після свят, потік вантажів з регіональних портів залишається слабким, а кількість доступних суден залишається значною. Ситуація залишається нестабільною, і, незважаючи на спроби утримати ставки, загальна тенденція вказує на їх зниження.
Незважаючи на збільшення запитів на перевезення сталі та зерна на ринку Середземного моря, загальний попит залишається невисоким. Судновласники змушені балансувати між збереженням поточних тарифів і тиском з боку фрахтувальників, які прагнуть до зниження ставок.

В Азовському морі ринок морських перевезень продовжує перебувати в затишшя. Незважаючи на обмежений експорт зерна, судновласники утримують ставки на стабільному рівні, завдяки нестачі доступних суден. Обговорюються угоди з перевезення зернових культур з портів Ростова, Азова та Єйська, переважно в напрямку Мармари. Обмежений експорт і невелика кількість вільних суден впливають на ставки, які залишаються стабільними, але невисокими.

12

 

Повернутись до переліку