Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 12.12.2022

Незважаючи на різдвяні та новорічні свята, що наближаються, активність у Чорному морі залишається обмеженою. Навіть збільшений час очікування на в’їзді в Сулину (через несприятливі погодні умови) і всередині коридору експорту зерна (через повільні перевірки з боку Росії) не може дозволити власникам отримати більш високі ставки. Українське зерно, пропоноване з Дунаю, залишається найпопулярнішим вантажем на ринку.

Ринок каботажних суден Середземного моря не зазнає серйозних змін. Регіональні вантажопотоки можна назвати помірними, а попит на флот дещо знизився. Водночас крен суден у басейні надлишковий. Розрив між попитом і пропозицією зростає. Під час переговорів фрахтувальники розраховують не тільки на довший список тоннажу, а й на помітне зниження цін на бункерне паливо. Однак сьогодні судновласники виглядають не дуже поступливими і неохоче йдуть на подальші поступки. У результаті ставки в регіоні залишилися на рівні минулого тижня, хоча тиск на рівень фрахту наростає.

Оскільки ринок Азовського моря був паралізований майже тиждень (осадка в Азові та Ростові впала нижче 2 метрів), судновласники стали більш агресивними в переговорах про нові угоди. Крім того, початок криголамної кампанії 7 грудня ще один аргумент для власників, щоб просити більше. Однак така активність цього тижня особливих результатів не принесла. З урахуванням циклонів, що наближаються, і несприятливих погодних умов зростання ставок може продовжиться, підтримуючи і без того високі рівні.

Повернутись до переліку