Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 22.01.2024

На Чорному морі поточна ринкова динаміка продовжує свою стабільність, хоча спостерігається деякий приріст пропозиції зерна з глибоководних портів України цього тижня. Проте, загальні обсяги торгівлі залишаються помірними. Надлишок вільних суден малого тоннажу в регіоні продовжує чинити тиск на фрахтові ставки, змушуючи орендарів підтримувати ціни на рівні попередніх угод, іноді навіть знижуючи їх.

Українське зерно залишається домінуючим вантажним напрямком, але судновласники проявляють обережність під час укладання угод у бік Туреччини. Ринок охоплює різноманітні вантажі, включно із зерном, його продуктами переробки, добривами і сталлю. Найближчими тижнями не прогнозується значного зростання активності та фрахтових ставок. Однак потенційне збільшення експорту українського зерна, особливо в країни Середземномор’я, є позитивним моментом для судновласників. На інших товарних ринках, таких як сталь з Туреччини та Росії, попит залишається низьким, а продажі європейського зерна йдуть повільно.

На ринку Середземномор’я відзначається деяке пожвавлення вантажопотоку цього тижня. Запити на транспортування сталевих виробів і зерна надходять регулярно, але пропозиції добрив і мінералів залишаються менш активними. Проте цього підйому недостатньо для зміцнення фрахтових ставок. Очікується, що активність у регіоні збережеться на поточному рівні найближчими тижнями. Потенційне зростання попиту на сечовину в країнах Євросоюзу в лютому може стати позитивним фактором для судновласників, частково компенсуючи слабкість на інших ринках, особливо з огляду на низький попит на сталь і зерно з Європи.

Ситуація на ринку Азовського моря продовжує залишатися складною. На тлі збільшення кількості доступних суден ринкова активність продовжує сповільнюватися. Власники суден стикаються з проблемою зниження ставок через обмежений попит на перевезення, але успішно утримують рівні цін завдяки несприятливим погодним умовам і затримкам у перевезеннях. Вантажі пшениці та вугілля залишаються найбільш помітними у сфері перевезень. Очікується, що найближчим часом активність і фрахтові ставки в регіоні не будуть значно збільшуватися. Загалом уповільнена динаміка ринку і збільшення кількості доступних суден чинять тиск на фрахтові ставки.

1

Повернутись до переліку