Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 18.12.2023

На ринку Чорного моря спостерігається зниження ставок, пов’язане зі складними погодними умовами. Незважаючи на це, пропозиція суден, як і раніше, перевищує загальну кількість вантажів у регіоні, що дає можливість вантажовідправникам зробити невелике зниження тарифів.
Перевезення українського зерна продовжують залишатися основною складовою вантажоперевезень у регіоні, і ставки на них залишаються стабільними для різних напрямків, включно з Александрією і Мармарою. Крім зернових, відзначається активність у перевезеннях інших аграрних продуктів, а також у напрямках між портами ЄС, Туреччини, Грузії та Росії, де попит рівномірно розподілений між зерновими, добривами і сталлю.
Напередодні свят у європейських країнах не очікується істотного збільшення активності та ставок на ринку. Традиційно, наприкінці грудня спостерігається спад, і цього року немає передумов для збільшення вантажопотоку.

На ринку Середземного моря поточного тижня відзначається затишшя. Пропозиції нових вантажів обмежені, тоді як кількість доступних суден перевищує попит. Судновласники активно шукають можливості для завантаження своїх суден, звертаючись до фрахтувальників за інформацією про доступні вантажі найближчим часом. Ринкова ситуація залишається сприятливою для фрахтувальників, даючи їм змогу диктувати свої умови й укладати угоди на рівні, нижчому за попередні тарифи. Спостерігається підвищена активність у перевезеннях мінералів, металобрухту і добрив.
На ринку Середземного моря також не прогнозується зростання активності або тарифів перед прийдешніми новорічними святами. Як правило, в цей період відзначається щорічне зниження активності, і поточний рік, ймовірно, не стане винятком.

В Азовському морі зберігається помірна активність у перевезеннях, проте брак вільних суден підтримує високі тарифи. Помітні коливання в тарифах залежно від термінів доставки, особливо помітні при перевезенні пшениці з Ростова/Азова в Мармару, де на початку тижня фрахтувальники погоджувалися на більш високі тарифи через дефіцит суден. Водночас за пізніші терміни доставки відзначаються нижчі тарифи. Зернові вантажі продовжують домінувати в перевезеннях у цьому регіоні. В останній тиждень перед святами також не передбачається збільшення активності і тарифів на фрахтовому ринку. Прогнозується традиційне зниження попиту наприкінці грудня, характерне для цієї пори року.

22

Повернутись до переліку