Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 30.10.2023

Ситуація на ринку Чорного моря залишається складною і схильна до впливу кількох ключових факторів. Одним із них є уповільнення основних потоків вантажів, таких як зерно з портів Дунаю, що призводить до збільшення кількості вільних суден у регіоні. Незважаючи на поступове зростання попиту на вантажоперевезення з глибоководних українських портів, це не компенсує уповільнення на Дунаї. Це уповільнення також можна пов’язати з переорієнтацією експорту на глибоководні порти. Зернові вантажі, незважаючи на спад, продовжують чинити найбільший вплив на поточну ситуацію, особливо щодо поставок пшениці та кукурудзи з портів Рені та Ізмаїл у напрямку до Александрії, Мерсіна та Лівану. Однак жоден з цих вантажів не здатний стабілізувати фрахтові ставки.

Слід зазначити, що в період з 27 по 29 жовтня 2023 року новим українським морським коридором у порти Великої Одеси прибуло 17 суден із загальним дедвейтом 472 109 тон, а з портів вийшло 13 суден із загальним дедвейтом 610 304 тон.

У першій половині листопада прогнозується неоптимістична ситуація. Очікується, що потік вантажів з портів Дунаю не відновиться, що призведе до зменшення черг і поліпшення обороту флоту. У таких умовах судновласникам буде важко підтримувати стабільні тарифи без істотного збільшення вантажопотоку з портів ЄС, Туреччини та Північної Африки.

Ринок Середземного моря також становить виклик для судновласників у цьому регіоні. Потік вантажів у цьому басейні залишається низьким, і спостерігається дефіцит пропозицій для перевезення. Водночас фрахтувальники легко знаходять відповідні судна. Під тиском на тарифи фрахтувальники дедалі впевненіші в можливості зниження ставок. Незважаючи на зменшення кількості нових угод, намічається тенденція до зниження ставок. Очікується, що активізація ринку в регіоні не відбудеться, за винятком сезонних факторів, оскільки немає серйозних підстав очікувати значних змін.

Ситуація на ринку Азовського моря залишається складною, особливо для судновласників, які займаються перевезенням зернових вантажів у напрямку Туреччини. Час очікування в Керченській протоці залишається приблизно таким самим, як минулого тижня, проте фрахтувальники продовжують тиснути на зниження тарифів. Деякі судновласники намагаються встояти, але інші змушені погоджуватися на нижчі ставки.

1

Повернутись до переліку