Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 02.10.2023

Стан на ринку Чорного моря демонструє позитивну динаміку, обумовлену активізацією перевезень серед невеликих суден. Спостерігається обмежена кількість доступних суден, що призводить до збільшення кількості суден у портах Сулина і Бистре з 50-55 суден минулого тижня до більш ніж 80 наразі. Внаслідок цього судновласники отримують вищі ставки, особливо для перевезень з портів Дунаю.
На європейських напрямках основними товарами для перевезення є пшениця, кукурудза та інші сільськогосподарські продукти, що відправляються з портів Рені та Ізмаїл у різні регіони Європи, такі як Равенна і Таррагона. Також активно відбувається перевезення сталевих заготовок з Новоросійська. Безліч різноманітних напрямків доставки, включно з портами Зонгулдак та іншими європейськими містами, сприяє різноманітності діяльності.
У першій половині жовтня судновласники, ймовірно, спробують встановити нові підвищені ставки, що типово для періоду в жовтні-листопаді. Однак, з огляду на відсутність значних поліпшень на двох основних товарних ринках, це може виявитися складним завданням. Додатковим фактором, що обмежує зростання ставок, залишається збільшення активності глибоководних портів, що може позначитися на стримуванні зростання тарифів у цьому регіоні.

Ситуація на ринку Середземного моря погіршилася незначно. Учасники ринку повідомляють про зниження активності в басейні, незважаючи на збереження регулярних відправок зернових і сталевих продуктів. Попит на добрива знизився, при цьому список тоннажу достатній для задоволення наявної пропозиції. Стабільність цін на бункерне паливо прибирає один з аргументів судновласників під час переговорів, що призводить до стагнації тарифів, а іноді і їх зниження. Зниження цін на зернові ускладнює експорт з деяких регіонів, що може вплинути на вартість фрахту і загальну активність на ринку.

Ситуація на ринку Азовського моря починає охолоджуватися, але попит на морські та річкові перевезення, як і раніше, залишається високим. Однак фрахтові компанії продовжують чинити тиск на ставки через уповільнення продажу російської пшениці до Туреччини. Затримки в Керченській протоці додають невизначеності для судновласників. Обговорюються угоди з транспортування пшениці з Єйська в Мармару, а також можливості відправки вугілля з Ростова-на-Дону. Довгострокові фрахтові ставки трохи знизилися, але, як і раніше, залишаються вигідними для судновласників, як порівняти з короткостроковими рейсами, навіть під час більш тривалих подорожей.

1

Повернутись до переліку