Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 25.09.2023

Ситуація на ринку Чорного моря залишається відносно стабільною, хоч і з незначним збільшенням ставок. Проте активний ринок Дунаю утримує на собі достатню кількість, що створює певні складнощі для вантажовідправників інших регіонів. Це стосується навіть тих, хто відправляє вантажі з портів ЄС. Також наголошується, що перше судно успішно завантажилося і покинуло порт Чорноморськ.
Наразі на ринку обговорюють угоди з відправлення пшениці, сої та ячменю переважно з портів Рені та Ізмаїл у різні напрямки, включно з Олександрією, Грецією та Критом. У контексті далеких рейсів інтерес проявляється до відправлень, наприклад, до Іспанії. За короткими рейсами на Дунаї активні перевезення в порти Констанци і Мармари.
Після 25 вересня очікується зростання пропозицій вантажів з українських глибоководних портів. Це може вплинути на малу тоннажність через перемикання трейдерів на великі партії вантажів. При цьому зниження експортних цін на основні зернові не сприятиме зростанню ставок.

У Середземноморському регіоні спостерігається зростання ставок на фрахт дрібнотоннажних суден, що багато в чому зумовлено зростанням цін на бункерне паливо. Незважаючи на це, обсяг вантажопотоку не показав значного збільшення. Активність же відвантажень карбаміду з портів регіону знизилася, особливо це помітно в портах Східного Середземномор’я.
Наразі відсутні передумови для подальшого зростання ставок. Попит на турецьку сталь продовжує залишатися слабким у регіоні. Торгівля в сегменті єгипетського карбаміду також пішла на спад після ледь помітного відновлення, оскільки покупці наполягають на зниженні цін.

Ситуація на ринку Азовського моря демонструє помітні зміни. Незважаючи на те що в Керченській протоці тривають транспортні затори за участю понад 150 суден, які очікують свою чергу на прохід, ринок починає стабілізуватися. Брокери повідомляють про зниження пропозицій зерна на поточний момент.
Минулого тижня багато вантажовідправників були готові платити вищу ціну за перевезення пшениці з Ростова та Азова в Мармару, але зараз ставки почали знижуватися. Деякі вантажовідправники пропонують низькі ставки за перевезення пшениці з Єйська в Мармару. Перевезення сільськогосподарських продуктів з Єйська також викликає інтерес на ринку.

2

Повернутись до переліку