Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 18.09.2023

Ситуація на ринку Чорного моря стає дедалі більш насиченою. Судновласники стикаються зі складністю значного підвищення фрахтових ставок на перевезення вантажів з Дунаю, незважаючи на те, що зернова пропозиція, яка надходить з портів, продовжує посилюватися. Це призводить до зменшення доступних для фіксовок суден у цьому регіоні. Однак більшість вантажовідправників утримують ставки на колишніх рівнях, що створює додатковий тиск на ринку. Ця ситуація призводить до незначного збільшення ставок з Дунаю, однак розраховувати на подальше підвищення на даному етапі не доводиться.

Укладається безліч угод з перевезення зерна з Рені або Ізмаїла в Мармару. Також активно обговорюються пропозиції щодо транспортування різних сільськогосподарських продуктів, включно із соєю та пшеницею, до Мармару, Єгипту і Мерсіна. На ринку можуть відбутися значні зміни в найближчому майбутньому. Згідно з чутками, чотири судна (включно з 1 багаттям і 1 міні-балкером) вже зафіксовано для відвантаження зерна з українського порту Чорноморськ. Якщо ці відвантаження пройдуть успішно і не зіткнуться з перешкодами з боку Росії, можна очікувати більш інтенсивного руху з глибоководних портів України в найближчому майбутньому. Це, своєю чергою, може призвести до уповільнення експорту через Дунай і до значного збільшення списку суден на ринку вже в жовтні-листопаді.

Ситуація на ринку Середземного моря цього тижня продовжує зміцнюватися. Попит на тоннаж залишається стабільним, оскільки вантажопотік з регіональних портів продовжує відновлюватися. Додатковим фактором, який сприяв зростанню ринку, стало збільшення цін на бункерне паливо. У таких умовах власники суден наполягають на підвищенні тарифів і пропонують ставки, що помітно перевищують попередні рівні.
Було укладено договори на перевезення сільськогосподарської продукції із Сусса до Терміні та пшениці із Салоніків і Александруполіса до Барі. У металургійному секторі здійснюється перевезення сталі з Місурата до Єгипту.

Ситуація на ринку Азовського моря продовжує змінюватися. Фрахтові ставки продовжують зростати у зв’язку з гострою нестачею флоту річка-море, доступних до кінця вересня, і перевищенням термінів очікування у два тижні. Однак деякі трейдери все ще готові укласти угоди на колишніх умовах, незважаючи на розширення розриву в умовах договорів на схожих маршрутах.
Серед недавніх угод здійснювалися перевезення пшениці з Азова/Ростова в Мармару а також з Єйська в Мармару. Також варто відзначити активність у сегменті бобових: трейдери пропонували послуги з перевезення нуту з Азова до Мерсіна.

1

Повернутись до переліку