Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 04.09.2023

Ситуація на ринку Чорного моря залишається нестабільною, особливо щодо відправлень з портів Європейського Союзу, Туреччини, Росії та Грузії. Сегмент Дунаю поки що зберігає свою активність, хоч і починає показувати ознаки уповільнення цього тижня. Затори в Сулині скоротилися до менш ніж 80 суден, і фрахтувальники зуміли запобігти зростанню ставок. Що стосується поставок вантажів: пропозиції включають відправлення пшениці з Рені до Олександрії, сої з Ізмаїла до Єгипту, кукурудзи з Рені до Ларнаки. Деякі трейдери розглядають можливість перевезення пшениці з Ізмаїла або Рені до Тунісу або Ашдода. Також фігурує транспортування сталевих котушок з Ізмаїла до Равенни. По Дунаю пропозиції стосуються перевезення пшениці з Ізмаїла до Констанци, а також сільськогосподарської продукції з Кілії до Мармари. Найближчими тижнями очікується зміцнення ринку малотоннажних перевезень. Причиною цього є зростаюча ділова активність після відпускного сезону і початок активного експорту зерна в жовтні-листопаді.

Ситуація на ринку Середземного моря починає змінюватися на краще для власників невеликих суден. Таким чином, поточний список тоннажу в регіоні трохи скоротився, в той час як пропозиція вантажів з портів цього регіону продовжує відновлюватися. Як і раніше, відправлення зерна і добрив залишаються доволі активними (хоча трафік карбаміду досі не активний). Варто зазначити, що на ринок також почали надходити запити на транспортування металобрухту і металу. І відчуваючи деяке зміцнення ринку, судновласники вже намагаються підвищити ставки на фрахт. Зі свого боку, фрахтувальники, готові піти на компроміс щодо термінів, усе ще успішно укладають угоди за старими ставками фрахту.

Ситуація на ринку Азовського моря виглядає стабільною, до того ж навіть почали зменшуватися затори в Керченській протоці (вже менше ніж 100 суден очікують на прохід із Чорного моря). Фрахтувальники намагаються припинити зростання ставок на фрахт і закріпитися на останніх встановлених рівнях. Щодо транспортування вантажів активно обговорюються угоди з перевезення пшениці з Ростова і Єйська в Мармару. Також виділяється транспортування пшениці з Азова до Східної Греції. Крім того, брокери пропонують перевезення сірки з Ростова до Туреччини. На далеких же маршрутах ставки коливаються ще сильніше, особливо акцентуючись на перевезенні кукурудзи з Азова в Іскендерун і агропродукції з Азова в Мерсин, а також вугілля з Ростова в Іскендерун.

1

Повернутись до переліку