Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 28.08.2023

Ситуація на ринку морських перевезень Чорного моря характеризується активною торгівлею з українських портів Дунаю, незважаючи на звіти брокерів про нестачу пропозицій у бік Туреччини. Не видячи подальшого зростання заторів у Сулині, вантажовідправники намагаються зупинити зростання ставок на фрахт.
У контексті поставок вантажів через порти Дунаю активними є відправлення кукурудзи і пшениці з Рені та Ізмаїла в напрямку Східної Греції, Кіпру і Мармари. Також помітний попит на транспортування зернових з Ізмаїла в італійську Адріатику. Довгострокові відправлення включають маршрути з Рені та Ізмаїла до Іспанії.

Поступове укорочення списку тоннажу в Чорному морі свідчить про зростання активності. З урахуванням збільшення експорту зерна з України та Росії, можна очікувати поступове збільшення фрахтових ставок у цьому регіоні у вересні. До того ж кінець відпускного сезону в Європі ймовірно стимулює зростання активності на ринку.

Ситуація на ринку Середземного моря залишається стабільною, незважаючи на те що вантажоперевезення з регіональних портів не демонструють помітного зростання. Експортні обсяги поки що не достатні для зміцнення ринку, але запити на транспортування різних товарів, таких як мінерали, добрива, зернові та сталеві продукти, регулярно надходять. Незважаючи на це, ринок переповнений пропозиціями відкритих суден, що підтримує стабільність ставок.
Незважаючи на низький попит на єгипетський карбамід у Європі, експорт зерна з портів ЄС до країн Середземномор’я і Туреччини активізується. Цей фактор, поряд із відновленням попиту на сталь у північно-африканських імпортерів, може стати каталізатором для зростання фрахтових ставок у регіоні.

Ситуація на ринку Азовського моря залишається напруженою через посилення попиту на зерно і затори, що посилюються в Керченській протоці. Наразі понад 170 суден очікують проходу, при цьому середній час очікування перевищує 8 днів.
Серед основних вантажів, що перевозяться через Азовське море, переважає пшениця: з Ростова/Азова до Мармари, з Єйська до Самсуна і з Єйська до Мармари. Для далеких поїздок популярними напрямками залишаються з Азова в Мерсін і в Адріатичне море.
У регіоні, як і раніше, багато вільного тоннажу. Однак, зростаючий інтерес з боку фрахтувальників вказує на можливі зміни в найближчому майбутньому.

1

Повернутись до переліку