Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 28.11.2022

Незважаючи на те, що зерновий коридор приходить у норму, пропозиція зерна для малотоннажних суден у Чорному морі залишається мізерною. Тим часом вантажопотік з дунайських портів, як і раніше, можна назвати основним драйвером. Наразі кількість суден, що йдуть “зерновим коридором” в або з українських портів, істотно зменшилася, як і кількість інспекцій Спільного координаційного центру в Стамбулі. За даними ООН, з моменту продовження Чорноморської ініціативи після 19 листопада з портів Великої Одеси виходять не більше 5 суден на день. Для порівняння, у попередні тижні та місяці з українських портів виходило до 10 суден на день, повідомляє Reuters. Щонайменше 112 суден очікують перевірок у водах біля Стамбула.

Ринок морських каботажних суден у Середземному морі виглядає досить стабільним. На ринок регулярно надходять нові заявки на перевезення основних вантажів (хоча кількість пропозицій за деякими вантажами трохи зменшилася, а саме добрив). До теперішнього часу в басейні склався відносний баланс тоннажу і вантажної пропозиції. Більшість угод підписано на рівні минулого тижня, тоді як протистояння між власниками і фрахтувальниками, схоже, загострюється, оскільки сторони очікують подальших подій.

Після кількох тижнів зниження фрахтові ставки з портів Азовського моря стабілізувалися Більше того, судновласники вже намагаються змінити напрямок ринку, збільшуючи свої ідеї.

Повернутись до переліку