Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 14.08.2023

На ринку Чорного Моря триває висхідний тренд у сегменті перевезень з українських портів Дунаю, причому ставки зростають практично щодня. Це пов’язано здебільшого зі збільшенням затримок, часу очікування і високими ризиками воєнних дій, особливо негативно вплинув факт огляду корабля, що йшов у порт Ізмаїл російськими військовими. Основними вантажами, що перевозяться, є пшениця, кукурудза та інші сільськогосподарські продукти.

Ринок Дунаю продовжить відігравати важливу роль у формуванні настроїв на Чорному морі. Однак у короткостроковій перспективі цей потік вантажів навряд чи поглине достатню кількість суден, щоб дозволити судновласникам підвищити ставки в інших регіонах. Останні новини про можливе відновлення відвантажень із глибоководних портів України можуть знову дати змогу багатьом трейдерам зерна зосередитися на відвантаженнях великих партій, що охолодить ринок Дунаю в довгостроковій перспективі та, ймовірно, загальмує зростання ставок у цьому регіоні загалом.

На ринку Середземного моря істотних змін не спостерігається. Учасники відзначають дефіцит нових пропозицій щодо вантажів, тоді як список тоннажу доволі великий. Трафік добрив трохи сповільнився, тоді як пропозиції брухту і сталі мінімальні. Відвантаження сільськогосподарської продукції залишаються відносно стабільними, при цьому спостерігається деяке пожвавлення в потоці зерна з Туреччини. Загалом ринок виглядає слабким, і вантажовідправники продовжують наполягати на своїх умовах. Серед типів вантажів, які активно перевозяться або обговорюються для перевезення, слід зазначити добрива, фосфати, пшеницю, карбамід і сталь. Зокрема, з Туреччини активно експортується пшениця. Добрива також часто перевозяться з різних портів, включно з Єгиптом.

Судновласники в Азовському морі намагаються зберегти позитивну динаміку минулого тижня на тлі поступового зростання експорту зерна. Тривалі військові ризики та заходи безпеки в регіоні також сприяють зростанню ставок. Основними вантажами є зерно і вугілля. Найчастіше відзначається експорт пшениці з портів, таких як Ростов і Азов. Незважаючи на збільшення ставок, тривають переговори про перевезення пшениці на різні дистанції, включно з далекими перевезеннями. Одночасно активність щодо вугілля залишається помірною, хоча деякі вантажовідправники намагаються утримувати рівень ставок. Загалом ринок поки що виглядає похмурим, тоді як попит на європейське зерно зростає дуже повільно. Російська ж пшениця затребувана, в основному, в Азії.

2

Повернутись до переліку