Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 07.08.2023

На ринку Чорного моря спостерігається деяка активність, особливо серед тих власників, хто готовий ризикувати і заходити в українські порти. Через зростаючу пропозицію зерна і мінливу політичну обстановку, ставки на вантажоперевезення продовжують збільшуватися. На ринку також відчувається напруженість через велику кількість відкритих суден і непостійні ставки. Серед вантажів, що перевозяться, залишаються зернові, сталь, добрива і скло, з основними маршрутами з Болгарії та Туреччини в український Ізмаїл. Ситуація в цьому регіоні пов’язана з проблемами з лоцманами в Сулині і роботою українських портів Дунаю. Якщо ці проблеми будуть скоро вирішені, очікується зниження простою і відповідних ставок.

Зараз на ринку Середземного моря відбувається затишшя. Нових пропозицій з доставки вантажів мало, тоді як кількість доступних суден у басейні значно перевищує попит. Така ситуація ускладнює становище судновласників. Вони змушені боротися за збереження колишніх ставок, незважаючи на зростання цін на паливо, і поки що не можуть домогтися їх підвищення. Основними вантажами, які перевозяться Середземним морем, є харчові продукти, добрива та мінерали. Вантажі відправляються з різних портів, включно з портами Єгипту, Туреччини та Тунісу, і доставляються в такі місця, як Італія, Болгарія і Велика Британія. Поточний низький попит на європейську зернову продукцію в Туреччині та країнах Північної Африки і Близького Сходу може відновитися через збільшення українського транзиту через румунські порти.

На ринку Азовського моря спостерігається деяке пожвавлення завдяки зростанню пропозиції зерна. Водночас судновласники стикаються зі складнощами під час роботи з російськими портами. Основні вантажі в регіоні – зерно і вугілля. Зерно доставляється з Ростова й Азова до Мармари, вугілля перевозиться з Ростова до Туреччини й Адріатичного моря. При цьому судновласники націлені на підвищення ставок на перевезення, всупереч обмеженому попиту на вугілля і періодичним відправленням інших вантажів.

1

Повернутись до переліку