Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 24.07.2023

Активність у Чорному морі переважно зосереджена навколо вантажопотоків з портів Дунаю. Однак, нещодавнє посилення напруженості Росії щодо суден, що заходять в українські порти, викликало тривогу серед учасників ринку. Незважаючи на це, істотного зростання ставок з українських портів Дунаю не спостерігається, хоча судновласники і прагнуть до цього. Перевезення з регіону Дунаю здебільшого зосереджені на пшениці, що прямує до Єгипту, Мармари та Південної Італії. Також з українських портів Дунаю до Равенни перевозиться кукурудза. Крім того, спостерігається активність у перевезенні металургійних вантажів, зокрема, заліза з Новоросійська до Мармари і сталі з Новоросійська до Тунісу, а також аміаку з Поті до Марокко.
Вплив військово-політичної ситуації в регіоні на ринок Азовсько-Чорноморського басейну є визначальним. Можливі атаки Росії на судна, що прямують в українські порти Дунаю, можуть серйозно ускладнити експорт зерна. Це посилить тиск на фрахтові ставки в Чорному морі. Якщо ситуація після значних обстрілів портової території стабілізується, очікується поступове збільшення обсягів відправки зерна і зростання фрахтових ставок.

Загалом, ринок Середземного моря залишається незмінним. Пропозиція вантажів у регіоні та список тоннажів залишаються незбалансованими. Кількість нових запитів мінімальна, тоді як пропозиція добрив також знизилася (цей трафік можна було б назвати відносно активним і таким, що підтримує ринок). Лише пропозиція зерна для відправки з портів Адріатики трохи пожвавила. Фрахтові ставки залишаються на рівні середини липня. На ринку досі дуже мало передумов для збільшення вантажного руху. Тільки європейське зерно може якось поліпшити настрій судновласників у Середземному морі.

В Азовському морі пропозиція зерна залишається дуже низькою як для поточних, так і для найближчих серпневих дат. Нещодавній інцидент на Керченському мосту є єдиним аргументом на користь морських і річкових судновласників для запиту більш високих фрахтових ставок. Ринок в основному орієнтований на перевезення зернових вантажів. Головним потоком є перевезення пшениці з портів Ростова і Азова в Мармарське море, а також перевезення різних зернових культур з портів Єйська і Таганрогу в Адріатичне море.

1

Повернутись до переліку