Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 17.07.2023

Фрахтовий ринок Чорного моря, показує вкрай низьку активність, незважаючи на сезон зернових, що розвивається. Зерно з портів Дунаю залишаються єдиним вантажем, що регулярно перевозиться, проте останнім часом їхня кількість починає знижуватися. Ситуація також ускладняється через велику кількість доступних суден, що збільшує тиск на ставки з боку вантажовідправників.
Обговорюються угоди з доставки зернових з Ізмаїла та Рені, але ставки, які пропонують вантажовідправники, вважаються низькими. Крім того, трейдери готові платити за перевезення пшениці або кукурудзи з портів України на Дунаї, але судновласники прагнуть отримати ще більше. Вантажні поставки ж з портів ЄС, Росії, Туреччини та Грузії залишаються вкрай рідкісними.

За тиждень в українських морпортах у рамках зернової ініціативи було завантажено 4 судна – це на 2 одиниці 45 менше, ніж за попередній тиждень. Ці судна завантажені, але вони ще не пройшли необхідну інспекцію для продовження руху і очікують її.

Прогнозується, що активність перевезень з портів Дунаю відновиться, якщо тільки не з’являться очевидні перспективи для відновлення Зернової ініціативи. Попит на новий сезон європейських зернових може залишатися стабільним найближчими тижнями, оскільки імпортери очікують подальшого зниження цін. Однак у період середньострокового планування (аж до серпня) очікується прискорення поставок ячменю і пшениці з ЄС і Росії, що в кінцевому підсумку призведе до мінімальних тарифів на перевезення.

Ситуація на ринку Середземного моря залишається стабільною, незважаючи на наявний дисбаланс між вантажами і тоннажем. Протягом останнього тижня тарифи на перевезення залишилися незмінними. Щодо поставок, активно обговорюються контракти на транспортування добрив і сталевих виробів, особливо з Єгипту та Греції. Ба більше, спостерігається підвищений інтерес до перевезень мінералів з Туреччини та Єгипту.

Ситуація на ринку Азовського моря залишається напруженою. З початком нового сезону збирання зернових, попит на російську пшеницю в Туреччині скоротився. При цьому збільшується кількість доступних змішаних суден, що чинить тиск на тарифи на перевезення.
Щодо поставок, обговорюються угоди на перевезення зернових, з акцентом на пшеницю, проте судновласники не поспішають укладати контракти на довгострокові перевезення. Періодичні поставки вугілля також відзначаються на ринку, що трохи урізноманітнює ситуацію.

1

Повернутись до переліку