Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 10.07.2023

Активність на фрахтовому ринку в Чорному морі, незважаючи на надії судновласників, після свят у мусульманських країнах залишається вкрай слабкою. Особливо це помітно за відвантаженнями з портів Євросоюзу і Росії. Відправлення з портів Дунаю так само залишаються єдиним стимулом для ринку.
Загалом, відправлення з портів ЄС, Росії та Туреччини вкрай рідкісні, і відповідний вантажний трафік виглядає навіть повільніше, ніж минулого тижня. Наразі на українській ділянці річки Дунай будують понад 12 нових терміналів, щоб збільшити потужності місцевих портів.
Світові трейдери зерна Cargill, Viterra і Louis Dreyfus припинили експортувати російське зерно з 1 липня, що може негативно позначитися на відвантаженні чорноморського зерна.
Потік вантажів малого тоннажу, найімовірніше, буде поступово зростати в середині другої половини липня через новий урожай зернових, хоча ситуація на експортних ринках не дуже сприятлива. Попит з боку основних покупців залишається слабким, ціни знижуються через великий урожай у Росії, а також великі запаси як у Росії, так і в Україні.

Торгівля на ринку Середземного моря дещо пожвавилася, ймовірно, після свят у регіональних країнах.
Однак поки що немає ознак помітного поліпшення. Потік вантажів підтримується відносно регулярними відправленнями добрив, сільськогосподарської продукції, металургійних вантажів і мінералів.

Активність на фрахтовому ринку Азовського моря все ще залишається слабкою, незважаючи на початок нового зернового сезону і повернення багатьох імпортерів зерна після тривалих свят.
Найбільший попит спостерігається на перевезення зернових, переважно пшениці, з портів Ростова, Азова і Самсуна в бік Мармари. При цьому активність у сегменті вугільних вантажів переривчаста, з відносно стабільними тарифами на доставку з Ростова до Турецьких Чорноморських портів та з Таганрога або Єйська до Іскендеруна.

1

Повернутись до переліку