Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 26.06.2023

Ситуація на ринку морських перевезень у Чорному морі цього тижня показує зниження активності, хоча судновласники прагнуть уникнути подальшого зниження фрахтових ставок. Попит із сусіднього Азовського моря, що збільшується, робить їх більш оптимістичними, незважаючи на скорочення пропозиції відкритих суден на ринку.

Зернові перевезення з Дунайського регіону залишаються найбільш регулярним вантажним потоком. Однак пропозиції щодо зерна з Європейського Союзу, російського металу, добрив і вугілля на ринку залишаються обмеженими.
Прогнозується, що в найближчі пару тижнів ситуація на ринку морських перевезень у Чорному морі значно не зміниться. Незважаючи на майбутній початок нового сезону зернових, очікується, що пропозиція зерна на ринку малотоннажних перевезень не зростатиме. Попит переважно зосереджений в азіатських країнах, в той час як попит з Туреччини та Північної Африки мінімальний. Експорт готової та напівфабрикатної сталі з Росії та Туреччини не передбачається.

На ринку морських перевезень у Середземному морі загальна ситуація залишається незмінною. Кількість нових пропозицій щодо вантажів усе ще нижча, ніж кількість суден у регіоні. Через цей дисбаланс тарифи на фрахт залишаються під тиском вантажовідправників, і судновласники часто змушені йти на подальші поступки. Незважаючи на складну ситуацію на ринку, укладено контракти на перевезення різних вантажів, включно із сіркою, промисловими відходами та вугіллям.
Очікується, що ситуація на ринку у Середземному морі залишиться стабільною найближчими тижнями. Передбачається незначне збільшення обсягів перевезень зерна з Європи (як Південної, так і Північної), проте попит на зерно з Туреччини та Північної Африки залишається на мінімальному рівні.

З наближенням сезону зернових фрахтовий ринок Азовського моря починає зростати, як і зазвичай у цей час. На ринок надходить дедалі більше пропозицій з перевезення зернових на липень, і судновласники стають дедалі оптимістичнішими. Більшість судновласників прагнуть отримати високі ставки за перевезення пшениці з Азова/Ростова в Мармару. Однак деякі вантажовідправники продовжують пропонувати низькі тарифи для негайного перевезення кукурудзи з Азова до Мерсіна. Незважаючи на стабільне збільшення тарифів, експортери вугілля все ще намагаються стримувати зростання ставок.

1

Повернутись до переліку