Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 12.06.2023

Фрахтовий ринок Чорного моря переживає складні часи, продовжуючи занурюватися в кризу. Кількість доступних для перевезення вантажів знижується, тим самим збільшуючи конкуренцію між судновласниками. Це безпосередньо впливає на вартість послуг, викликаючи подальше зниження тарифів на перевезення.

Як і раніше, спостерігається уповільнення вантажоперевезень зернових з портів Дунаю. Серед ключових маршрутів – перевезення пшениці з українських портів Дунаю до Мармари, Олександрії та з Ізмаїла або Рені до Ашдода. Деякі трейдери знаходять можливості для перевезення пшениці з Рені до Мерсіна.
Тим часом, перевезення з інших портів залишаються нестабільними і відзначається зниженням ставок. Тут можна виокремити маршрути з Варни до Мармари, з Констанци до Александрії та Ізраїлю, а також з Констанци до Мерсіна та в Адріатичне море. Дія обмежень на імпорт агропродукції з України до Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії та Болгарії триватиме до 15 вересня. Водночас Єврокомісія відзначила поступове зняття обмежень до зазначеного терміну.

У Середземному морі ситуація для власників суден продовжує загострюватися. Надлишок тоннажу збільшується, створюючи тиск на ринок. Водночас помітний дефіцит нових пропозицій щодо вантажів, що ще більше ускладнює ситуацію. За запитами на перевезення можна сказати, що основний інтерес викликають добрива, мінерали та сільськогосподарська продукція. У таких умовах неминуче очікується зниження тарифів на перевезення.

Загалом, ринок демонструє активність і різноманітність перевезень, незважаючи на поточну складну ситуацію. У такій ситуації ринок перебуває в більш стабільному стані, ставки не падають, але й обсягів вантажів не вистачає для їх підвищення.
Більшість учасників сходяться на думці, що значних зрушень варто очікувати лише з початком нового зернового сезону і збільшенням експорту з портів Європейського Союзу, України та Росії. Без збільшення обсягу перевезення сталевих виробів і добрив навіть у липні не варто очікувати помітного зростання ринку.

Торговельна активність в Азовському морі залишається доволі низькою, хоча фрахтові ставки вже досягли свого мінімуму. Передбачаючи початок зернового сезону, більшість судновласників флоту “річка-море” стають активнішими, особливо під час обговорення відправок у другій половині червня. Така активність і наполегливість судновласників виступили фактором незначного підвищення ставок у регіоні. На ринку відчувається тенденція до пошуку коротких маршрутів і збільшення вартості перевезень з боку судновласників.

1

Повернутись до переліку