Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 21.11.2022

У Чорному морі з’явилися перші ознаки ослаблення ринку, що насамперед пов’язано з гострим дефіцитом нових пропозицій зерна за межами України в рамках зернового коридору. Експорт з дунайських портів стабілізувався, а оптимізація операцій дала змогу румунській та українській адміністраціям, принаймні, стримати стрімке зростання заторів (близько 50 суден наразі очікують біля входу в Сулині, проти 100 влітку).

Ринок морських каботажних суден у Середземному морі наразі виглядає відносно стабільним. Вантажопотік з регіональних портів, як і раніше, підтримується регулярними відвантаженнями добрив, сталі, зерна і мінералів. Список тоннажу трохи підріс, і фрахтувальники не втрачають надії на зниження ставок. Однак поки що вантажі в басейні стійкі.

Зниження триває в Азовському морі. Експорт зерна з російських мілководних портів залишається обмеженим, а перевезення вугілля також дещо сповільнилися. Це дало змогу фрахтувальникам знизити ставки ще на $2-8 /т цього тижня. В Азовському морі ставки на флот річка море можуть перестати знижуватися тільки в тому разі, якщо попит Туреччини на російську пшеницю відновиться, чого поки що не очікується.

Повернутись до переліку