Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 8.05.2023

Аналіз ринку у Чорному морі показує, що тиск на фрахтові ставки посилюється через обмежений потік вантажів і зростаючий список відкритих суден. Більшість трейдерів зерна пропонують знижені ставки для перевезення пшениці з Рені або Ізмаїла до Мармари, в той час як судновласники прагнуть отримати більш високі ставки. Перевезення з портів ЄС залишаються нестабільними, з різними угодами на перевезення зерна та інших вантажів, але ставки варіюються і не завжди задовольняють очікування судновласників.

Мінсільгосп Молдови обговорює можливість заборони імпорту українського зерна. Держструктура розробляє “заходи, які будуть узгоджені з національною владою та органами ЄС”. До такого рішення чиновників спонукає тиск з боку аграріїв.
Єврокомісія офіційно заборонила імпорт окремих агропродуктів з України. Заходи обмежують імпорт окремих сільськогосподарських товарів українського виробництва до п’яти країн ЄС, що межують з Україною.

Ринок малотоннажних перевезень у Середземному морі продовжує знижуватися. Потік вантажів з регіональних портів слабкий. Відносно активні відправки добрив з Єгипту сповільнилися цього тижня, тоді як сталевий трафік дещо пожвавився. Крім того, учасники ринку відзначають регулярні запити на перевезення мінералів за ключовими маршрутами, тоді як кількість відправок зерна невелика.
Що стосується сталевих виробів, було укладено угоди на перевезення сталі з Ізміра в Бургас та інших маршрутах, але фрахтові ставки варіюються. У сегменті добрив було укладено угоди на перевезення добрив з Єгипту в Західну Італію і Східну Грецію, але ставки також змінюються.
Підвищення активності на ринку малотоннажних суден у Середземному морі в травні малоймовірне. Незважаючи на стабільний експорт добрив з Єгипту, слабкий експорт інших вантажів і збільшення списку тоннажу роблять ринок менш привабливим для судновласників.

Активність в Азовському морі залишається вкрай низькою через гостру нестачу зернових вантажів. Ставки на перевезення вантажів значно знизилися, що цілком логічно, з огляду на те, що частка відправок зерна традиційно становить близько 80 у цій галузі. Наразі фрахтові ставки продовжують знижуватися для відправки пшениці з Азова/Ростова і Єйська до Мармари. Також обговорюються перевезення вугілля з Ростова, Таганрога й Азова до Туреччини.
Становище на ринку Азовського моря не віщує поліпшень у травні. Запровадження мита на імпорт зерна в Туреччину і відсутність пропозицій по зерну на початок травня тиснуть на ставки. Регулярний приплив суден також збільшує список тоннажу, що ускладнює ситуацію для судновласників.

1

Повернутись до переліку