Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 13.03.2023

Аналіз фрахтового ринку Чорного моря цього тижня засвідчив, що судновласники костерного флоту не можуть далі підштовхувати підвищення ставок після минулого підвищення наприкінці лютого. Список тоннажу на березневі дати, як і раніше, має доволі довгий вигляд, незважаючи на триваліший час очікування на вході в Констанцу і Сулину, а також постійні затори в деяких портах Мармурового моря.

За минулий тиждень у портах Дунаю ціни на зерно помітно впали. Невизначеність щодо пролонгації зернової угоди стримувала активність торгівлі в напрямку глибоководних портів. Також, дещо скоротилася і пропозиція зерна в напрямку дунайських портів, тому компаніям, які потребували термінового залучення партій великих обсягів (переважно пшениці) під заплановані судна, довелося підвищувати ціни.

13 березня, у Женеві розпочалися переговори між офіційними особами ООН та російською Делегацією. Сторони обговорюють можливе продовження Чорноморської ініціативи. Туреччина впевнена, що Україна і Росія продовжать дію “зернової угоди”, термін дії якої закінчується 18 березня.

Наступного тижня експорт зерна через українські порти на Дунаї може почати знижуватися, якщо Угоду про зерновий коридор буде продовжено. Можливе подальше зниження цін на причорноморську пшеницю також матиме негативний вплив на торгівлю. Очікується, що імпорт сталевої продукції та квадратної заготовки в Туреччину набиратиме обертів, але переважно закуповують азіатську сталь, тоді як поставки сталі з російських і північноафриканських портів залишаються помірними. У цій ситуації судновласники навряд чи зможуть підвищити ставки в Чорному і Середземному морях, тим паче що поліпшення погоди допоможе поліпшити оборот флоту в регіоні.

Цього тижня ситуація трохи покращилася для судновласників, які працюють на ринку середземноморських каботажних суден. Вантажопотік у басейні загалом регулярний, при цьому високий попит на тоннаж підтримують поставки сталі, добрив і мінералів. Судновласники продовжують підвищувати ставки фрахту і часто досягають успіху.

Знижувальний тиск на ставки зберігається в Азовському морі і навіть посилюється через поліпшення погоди і майбутнє закінчення льодової кампанії. Проте судновласникам флоту “ріка-море”, як і раніше, вдається уникати зниження ставок.

Повернутись до переліку