Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 06.03.2023

Аналіз фрахтового ринку Чорного моря показує, що настрої на ринку малотоннажних вантажів виглядають доволі невизначеними. Судновласники намагаються наполягати на подальшому підвищенні ставок, тоді як фрахтувальники не бачать жодних ознак пожвавлення вантажопотоку. Таким чином, розрив між заявками і пропозиціями збільшується, особливо в разі поставок з дунайських портів.
Судновласники, безумовно, намагатимуться посилити поточний ледь помітний висхідний тренд у торгівлі та ставках. Власники і брокери, які працюють з російськими вантажами, насамперед розраховують на більш впевнене зростання ставок на відвантаження металопродукції з Новоросійська, тоді як інші очікують пожвавлення експорту пшениці, незважаючи на не надто сприятливу ситуацію на зерновому ринку, оскільки обсяг пшениці, призначеної для експорту, зараз приблизно на 15-20% більший, ніж зазвичай до початку весни. Проте будь-якого значного підвищення ставок у березні не очікується, оскільки регіональний тоннажний список залишиться цілком достатнім для забезпечення вантажопотоку, навіть з огляду на його можливе невелике збільшення.

Ситуація на ринку середземноморських каботажних суден поступово поліпшується. Кількість нових вантажних пропозицій у регіональних портах трохи зросла з кінця минулого тижня, і попит на тоннаж відновлюється. Настрої судновласників помітно покращилися, і вони почали доволі активно підвищувати ставки, очікуючи подальшого зміцнення ринку. З іншого боку, фрахтувальники продовжують тримати свої ідеї на низькому рівні. У результаті протистояння посилюється. Цього тижня ринок, найімовірніше, перебуває в “перехідній стадії”, і угоди укладаються як на рівнях минулого тижня, так і трохи вище цих значень.

В умовах посилення тиску на ціни пшениці з боку імпортерів і, отже, скорочення експорту, фрахтувальники намагаються знизити ставки фрахту. Однак брак відкритих суден (зокрема, через постійні затримки в Азовському морі та Керченській протоці) дає змогу судновласникам суден “річка море” уникати зниження ставок. Судновласники, як і раніше, продовжують наполягати на підвищенні ставок.

Повернутись до переліку