Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 30.01.2023

Незважаючи на деякі очікування пожвавлення експорту зерна з Росії на тлі майбутніх експортних квот, загальна активність у Чорному морі залишається низькою, навколо багато відкритих суден. Ставки залишаються під тиском, особливо в країнах, що не входять до ЄС, у Туреччині, Грузії та Росії.
Активними залишаються маршрути з вивезення зернових з портів Constanta і Burgas у напрямку до країн ЄС. Дунайський ринок демонструє найдивнішу картину в ці дні. Попри зростання експортної активності, ставки фрахту трохи знизили тенденцію до падіння і практично досягли свого “психологічного” мінімуму. Не рахуючи ставки на біржові склади. Однак зростаючий вантажопотік викликає істотні побоювання захоплення затором на Суліні, що може вплинути на фрахт у майбутньому.

Ринок Середземного моря загалом не змінився. Вантажопотік з регіональних портів невеликий, регулярно пропонуються до відправлення лише невеликі обсяги добрив, металопродукції та мінералів. Список тоннажу за січень доволі короткий, але список на лютневі дати має вражаючий вигляд. Ставки фрахту в регіоні залишаються під тиском, при цьому угоди доволі часто підписують нижче попередніх рівнів.

Відчуваючи тиск на ціни на зерно, фрахтувальники агресивно намагаються знизити ставки фрахту в Азовському морі. Перевезення вугілля, як і раніше, виглядають стагнуючими. Основними напрямками залишаються TBS і загалом Туреччина. Однак той факт, що квотування і зміна активностей у сусідніх регіонах якимось чином вплине на ринок, далеко не однозначний, оскільки ставки вже перебувають на пікових рівнях в Азовському морі, водночас список тоннажу занадто довгий у Чорному морі та східному Середземномор’ї.

Повернутись до переліку