Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 16.01.2023

Активність у Чорному морі залишається дуже низькою. Ринок має надзвичайно сухий вигляд уже третій тиждень поспіль, багато суден відкрито, багато з них уже перебувають у мертвій зоні. Росія навмисно затримує проходження суден з українським зерном. Такі дії вдвічі занизили темпи транспортування продовольства “зерновим коридором”.

Найближчими тижнями гравці сподіваються, що вантажопотік у Чорному та Середземному морях усе-таки трохи відновиться, насамперед за рахунок активізації закупівель Туреччиною української та російської пшениці. Однак говорити про те, що це якось вплине на малотоннажний сегмент, поки що зарано говорити, особливо з огляду на скромну динаміку в інших товарних групах (попит на квадратну заготовку і готову сталеву продукцію залишається вкрай слабким у країнах MENA і ЄС, а імпортери також демонструють помірний інтерес до основних видів добрив, особливо до сечовини та аміачної селітри). У цій ситуації можливе подальше зниження фрахтових ставок у регіоні, особливо з урахуванням скорочення черг суден і, відповідно, збільшення тоннажного списку.

Активність на ринку середземноморських каботажних суден цього тижня трохи зросла, але цього поки що недостатньо, щоб помітно поліпшити картину. Перелік тоннажу залишається досить довгим у всіх частинах басейну, а ставки залишаються під тиском фрахтувальників. Угоди часто укладаються трохи нижче попередніх рівнів.

На тлі довгих вихідних у Росії та доволі повільної торгівлі зерном ставки море річка нарешті опинилися під тиском в Азовському морі. Проте, власники успішно уникають значних скорочень на тлі все ще обмеженого списку відкритих суден і дуже щедрих пропозицій від фрахтувальників добрив. Крім того, починають проявлятися деякі ознаки пожвавлення активності. У перспективі очікується продовження цінової динаміки в знижувальному тренді.

Повернутись до переліку