Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 11.09.2023

Ситуація на ринку Чорного моря залишається відносно стабільною. У регіоні поступово знижується кількість доступних кораблів-костерів через активне використання флоту ринком Дунаю. Однак незважаючи на обмежений потік вантажів, судновласникам вдається отримувати дещо кращі ставки на фрахт, що утримує ринок на тому-ж рівні. Відносно слабка кон’юнктура ринку і низькі ціни на зернові обмежують можливості зростання фрахту.
Перевезення пшениці здійснюються між портами Ізмаїл, Рені та напрямками до Лівану, Єгипту та Греції. Транспортування сої йде з Рені до Єгипту. Зерно різних сортів доставляється з Ізмаїла до Іспанії. Кукурудза перевозиться з Констанци на Кіпр. До середини вересня ринок каботажної доставки, ймовірно, продовжить зростання. Це зростання насамперед пов’язане зі збільшенням продажів зерна в Європі та Росії.

Ринок Середземного моря демонструє зміцнення фрахтових ставок. Регіональний потік вантажів дещо відновився, оскільки пропозиції основних вантажів регулярно з’являються на ринку. Водночас поточний список спотового флоту виглядає доволі скромно, що явно не сприяє задоволенню потреб вантажовідправників. Таким чином, попит на флот залишається доволі високим, тоді як кількість доступних суден значно скоротилася. Це дає змогу судновласникам встановлювати ціни, вищі за попередні рівні, і впевнено підвищувати ставки на фрахт.
Основні тенденції в перевезеннях за минулий час: перевезення пшениці з Єгипту до Равенни, сталевих виробів з Єгипту до Равенни, чорного металобрухту з Єгипту до Французького Середземноморського регіону, добрив з Марокко до Дурресу, а також зернових з Іскендеруна до Лівану та Єгипту.
На ринку Середземного моря очікується погіршення погодних умов, типове для осіннього періоду. Це, а також зростання ставок для малих суден типу Handysize можуть викликати додаткове підвищення ставок. Деякі вантажовідправники вже стикаються з агресивними пропозиціями судновласників на жовтень, які перевищують поточні ставки на $5-7/т.

Ситуація на ринку Азовського моря залишається напруженою через більш ніж 100 суден, які застрягли в заторах у Керченській протоці. Це спричинило дефіцит морських і річкових суден, доступних для спотового завантаження. У цій ситуації в очевидній вигоді перебувають судновласники, чиї ставки продовжують зростати. Основний акцент у вантажних перевезеннях робиться на пшениці та вугіллі.

1

Повернутись до переліку