Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 17.10.2022

На тлі дуже жвавого експорту українського зерна та цілком здорових відвантажень із російських портів судновласники наполягають на вищих ставках у Чорному морі. Невизначеність навколо експортного коридору зерна та посилення пробок у Стамбулі дають додатковий позитивний імпульс ставкам.

Ринок каботажних суден у Середземному морі виглядає досить жвавим. На ринок регулярно надходять заявки на перевезення добрив, зерна, металургійних вантажів та корисних копалин Гравці частково пов’язують це із сезонним зростанням відвантажень. Попит на тоннаж підтримується досить високому рівні, що грає на руку власникам. Як і раніше, чорноморські фрахтувальники також цікавляться місцевим тоннажем, надаючи додаткову підтримку. Проте думки гравців щодо спрямування ринку розходяться. Серед власників переважають оптимістичні настрої і вони все більше намагаються зміцнити позиції. У той же час, фрахтувальники повідомляють, що ставки залишаються на рівні минулого тижня з будь-якими коливаннями, спричиненими волатильністю цін на бункерне паливо. Зверніть увагу, що досі не було подальшого масового зростання ставок.

Хоча більшість учасників ринку Азовського моря були впевнені, що стеля була досягнута ще на початку жовтня, власникам «море річка» вдалося знову підняти ставки і досягти історичного максимуму. Нестача відкритих суден залишається основною рушійною силою в цьому районі.

Повернутись до переліку