Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 09.01.2023

Традиційно в період свят активність вантажовідправників у Чорному морі знизилася і значний список доступного тоннажу в регіоні очікувано чинить значний тиск на ставки. Святкове загострення створює значні розриви в ставках між очікуваннями фрахтувальників і судновласників (від 1-3 доларів у більш стабільних напрямках, до 3-5 у високо ризикових регіонах). За даними Міністерства інфраструктури України, 99 суден очікують на перевірку в протоці Босфор понад місяць. Загалом 72 судна вирушили на захід для завантаження в портах, а 27 вже завантажені українським зерном і прямують у порти призначення. Виходячи зі святкового затишшя і значного списку доступного тоннажу тренд на зниження ставок продовжиться. Очікувано він триватиме до моменту виходу з періоду святкувань у межах 10-14 січня 2023 року.

Ринок Середземного моря загалом показав солідарний із Чорним морем формат розвитку ситуації. Пом’якшення ринку на свята та обмеження у вантажах призвели до незначного зниження фрахтових ставок у регіоні.

Незважаючи на низьку активність, судновласникам “річка-море” все ж вдається утримувати стабільні ставки в Азовському морі, особливо на спотовий тоннаж, здебільшого через позиційний дефіцит суден, подекуди навіть незначно підвищивши ставки.

Повернутись до переліку