Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 27.05.2024

Ринок малотоннажних перевезень у Чорному морі продовжує зазнавати труднощів, не демонструючи ознак поліпшення до початку нового зернового сезону в липні. Наразі понад 350 суден залишаються без завантаження, зокрема понад 200 суден вантажопідйомністю 3-6 тисяч тонн. Ставки фрахту в Чорному морі за минулий тиждень знизилися на $0.5-1.5/т.
Транспортування 6-7 тисяч тонн кукурудзи з Одеси або Чорноморська до Лівану обговорюється за ставкою $20-21/т, приносячи в середньому $1.2 тисячі на день у TCE. Угода з перевезення 7 тисяч тонн кукурудзи з Одеси до Ларнаки була укладена за ставкою $20/т, що еквівалентно $2-2.2 тисячам на день. Очікується, що в найближчий місяць активності і зростання фрахтових ставок не буде. Попит на добрива і невелике відновлення попиту на квадратні заготовки в Туреччині не зможуть компенсувати несприятливі умови на зерновому ринку.

Ситуація на ринку малотоннажних перевезень у Середземному морі залишається складною. Кількість пропозицій вантажів мінімальна і недостатня для підтримки ринку. Надмірна кількість вільних суден чинить тиск на ставки. Перевезення 3,500 тонн сталі з Аліаги в Касабланку було зафрахтовано за ставкою $35/т, що свідчить про високу конкуренцію серед судновласників. 14,000 тонн сталі транспортуються з Аліаги в Равенну за ставкою близько $20/т. Активний попит на деякі вантажі, такі як добрива і метал, може підтримувати ринок, але загальна кількість пропозицій вантажів залишається низькою. Усе це продовжуватиме чинити тиск на фрахтові ставки.

Ринок Азовського моря останнім часом стабілізувався, але залишається перенасиченим пропозиціями суден. Середній рівень фрахтових ставок практично не змінився за тиждень. Угоди з перевезення пшениці та вугілля підтверджують збереження тиску на ставки. Наприклад, перевезення 3,000 тонн пшениці з Азова/Ростова в Мармурове море укладалося за ставкою $31-32/т, що еквівалентно $1,9-2 тисячам на день у TCE. Перевезення 3,000 тонн вугілля з Ростова в Іскендерун обговорюється за ставкою $50/т. Ринок залишиться перенасиченим, що продовжуватиме чинити тиск на фрахтові ставки. Проте можливе збільшення попиту на зерно і вугілля може трохи поліпшити ситуацію для судновласників найближчими тижнями.

ставки фрахту в Чорному морі

Повернутись до переліку