Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 13.05.2024

Аналіз поточного стану ринку малотоннажних перевезень у Чорному морі

На ринку малотоннажних перевезень у Чорному морі спостерігається вкрай низька активність. За останні два тижні кількість доступних суден у Чорному, Мармуровому і Середземному морях зменшилася на 20-25%, знизившись з 400 до 320 одиниць місткістю 2-12 тисяч тонн дедвейту. Вартість перевезень за маршрутами річка-море залишається на рівні операційних витрат, без значних змін за останній тиждень. Попит на основні вантажі продовжує залишатися мінімальним.
Актуальні ставки на перевезення зернових
Ставки на перевезення зернових культур з Чорного моря залишаються на низькому рівні:
Перевезення 10,000 тонн кукурудзи з Південного до Єгипту становить $22-23 за тонну.
Перевезення 7-8,000 тонн пшениці з Ізмаїла до Іспанії пропонується за $29 за тонну, що ледь покриває операційні витрати.
Перевезення 5-7,000 тонн пшениці або кукурудзи з Ізмаїла або Одеси в Мармурове море коштує $17-19 за тонну.
Очікується, що найближчим часом ситуація на ринку фрахтовок у Чорному морі не покращиться. Надлишок суден продовжує тиснути на ставки, утримуючи їх на низькому рівні.

Стан ринку малотоннажних перевезень у Середземному морі

Активність у сегменті малотоннажних перевезень у Середземному морі також залишається низькою. Ставки фрахту продовжують знижуватися, впавши на $0.5-1.5 за тонну за останній тиждень. Попит на російську й турецьку квадратну заготовку, рулони й арматуру мінімальний, що чинить додатковий тиск на ставки.
Актуальні ставки на перевезення металургійних вантажів
Перевезення 5,000 тонн сталі з Немрута в південний Адріатичний порт коштує $18-19 за тонну.
Контракт на перевезення 4,000 тонн металобрухту з Шибеника в Немрут був укладений за ставкою $110,000 за рейс.
Найближчим часом не очікується поліпшення ситуації на ринку фрахтовок у Середземному морі. Надлишок суден і низький попит продовжують чинити тиск на ставки.

Ринок малотоннажних перевезень в Азовському морі

На ринку малотоннажних перевезень в Азовському морі зберігається низька активність, що пов’язано зі святами в Росії і слабким попитом на пшеницю і вугілля в Туреччині. Ставки на перевезення за маршрутами річка-море впали ще на $2-3 за тонну за останній тиждень, наближаючись до рівня операційних витрат.
Актуальні ставки на перевезення зернових з Азовського моря
Ставки для перевезення 3,000 тонн пшениці з Ростова/Азова в Мармурове море знизилися до рівня нижче $30 за тонну, з кількома угодами по $31-32 за тонну.
Деякі чартери пропонують лише $26 за тонну за перевезення 3,000 тонн пшениці з Ростова в Мармурове море, але власники суден поки не приймають такі низькі ставки.
Вартість перевезення 5,000 тонн пшениці з Єйська або Таганрога до Александрії становить $50 за тонну, що є більш привабливим для власників суден порівняно з короткостроковими рейсами.
Очікується, що найближчим часом ситуація на ринку фрахтовок в Азовському морі не покращиться. Низька активність і надлишок суден продовжують тиснути на ставки.

Актуальні ставки на перевезення

Повернутись до переліку