Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 08.04.2024

Активність на Чорному морі показала відносне уповільнення в торгівлі. Безліч суден висловили готовність до зниження тарифів з метою здійснення угод перед тривалими святами Ураза Байрам у Туреччині та країнах Близького Сходу і Північної Африки. Одне з таких суден, T Mare, під прапором Панами, причалив у порт Великої Одеси 3 квітня. Це перше судно з контейнерами, яке пройшло через український морський коридор від початку конфлікту. Зазначимо, що T Mare належить до класу суден для перевезення генеральних вантажів, а не до контейнеровозів. Його функція полягає в проведенні фідерних перевезень контейнерів у закордонні хаби для подальшого завантаження на океанські контейнеровози.

На ринку також спостерігається посилення контролю за отриманням дозволів на експорт сільськогосподарської продукції з України, що призводить до уповільнення основного потоку вантажів у регіоні. Тарифи на перевезення з України знизилися в межах $1-3 за тонну протягом тижня, а з інших портів Чорного і Середземного морів – на $0.5 за тонну.
У світлі деякого спаду попиту на російську зернову в Туреччині, судновласники російських море-річкових суден і далі отримують навіть вищі тарифи порівняно з попереднім тижнем, що пов’язано з позиційним дефіцитом відкритих суден.
Очікується, що активність на ринку костерних перевезень у Чорному морі відновиться після свят, проте збережеться тиск на тарифи через велику кількість відкритих суден.

Середземноморський ринок прибережних перевезень залишався неактивним цього тижня. Кількість нових пропозицій про вантажі залишилася скромною, хоча список тоннажу трохи скоротився. Власники суден утримують ставки на стабільному рівні, проте деякі угоди укладаються трохи нижче попередніх рівнів. Це пов’язано зі спробами деяких судновласників знайти роботу на святкові вихідні в країнах Середземномор’я.

Ставки в регіоні Азовського моря залишаються стабільними, незважаючи на очікування багатьох фрахтувальників повернення до зростання після деякого падіння наприкінці попереднього тижня. Контракти на перевезення 3000 тонн пшениці з Азова на порти Мармурового моря укладаються за рівнем $42 за тонну. Очікується, що ставки в регіоні Азовського моря продовжать зростати через нестачу суден.

Тарифи на перевезення

Повернутись до переліку