Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 19.12.2022

Дисбаланс пропозиції вантажів і списку суден на дати другого тижня грудня зберігається в Чорному морі на тлі повільної торгівлі. Подальше зниження ставок у сусідньому сегменті Handy чинить додатковий тиск на ставки. Стабілізація затримок і заторів на в’їзді в Сулину також не сприяє зростанню тарифу.
Зараз у портах Великої Одеси під обробкою 24 судна. На них завантажується 973 тис тонн українського зерна. Загалом від початку дії Зернової угоди з портів Одещини вийшли 565 суден, які експортували 14,2 млн тонн продовольства до країн Азії, Європи та Африки. У найближчій перспективі очікувати якихось серйозних змін у рівні фрахту не варто. Доступність флоту, обмеженість роботи коридору (пріоритет великому флоту і саботаж інспекції з боку РФ) і відносно оптимальний процес проведення суден через Сулину дають змогу розраховувати на стабільні ставки.

Ситуація продовжує поступово погіршуватися для судновласників каботажних суден, що працюють у Середземному морі. Вантажопотік з місцевих портів відносно регулярний (підтримується відвантаженням добрив, мінеральної сировини, чорної сировини і сталі), але список суден уже помітно розширився, особливо на кінець грудня. Цей фактор чинить істотний тиск на судновласників. Як і раніше, намагаючись утримати ставки на стабільному рівні, їм дедалі частіше доводиться йти на поступки під час переговорів (зниження на $0,5-2 за тонну цього тижня).

Незважаючи на доволі обмежений вантажопотік в Азовському морі судновласникам вдається утримувати ставки на цілком комфортному рівні. Погана погода і льодова кампанія не залишають фрахтувальникам можливості знизити ставки, а навпаки – дозволили їм зрости. Подальше підвищення ставки малоймовірне в Азовському морі, якщо в регіоні не погіршиться льодова обстановка.

Повернутись до переліку