Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 11.03.2024

Судновласники малотоннажних суден у Чорному морі продовжують стикатися з проблемою браку пропозицій щодо доступних до відправлення вантажів. Навіть незважаючи на те, що українські зернові є основним вантажем на ринку, спостерігається зниження попиту на них. Експортні ціни на основні зернові впали в усіх регіонах-виробниках через рясний приплив дешевої російської пшениці та ячменю.
Проте, українські експортери цього тижня впевнено підвищують ціни на кукурудзу відповідно до світового висхідного тренду, що має стимулювати фрахтувальників активізувати відправки з відповідною економікою рейсу. Глобальний сировинний індекс на вугілля і добрива трохи виріс. Котирування імпортного енергетичного вугілля на західноєвропейському ринку також піднялися, проте спотовий попит залишається практично нульовим. Російські експортери, слідуючи за трендом, продовжують підвищувати ціни, незважаючи на низькі продажі в Туреччині. Такий підхід до стимулювання експорту вугілля не віщує швидкого поліпшення.
Ситуація на металургійному ринку не надихає, спад у сегменті готової сталевої продукції стримує попит на сталеві напівфабрикати. Турецькі покупці вимагають значних знижок на заготівлю і гарячекатаний рулон, тоді як російські трейдери не виявляють готовності йти на поступки. Список суден у регіоні залишається доволі великим: понад 180 суден доступні для відправки в наступні 10 днів у Чорному морі. У світлі ситуації з доступними вантажами фрахтові ставки в кращому разі будуть стабільними, в іншому разі ринок очікує зниження ставок ще на 1-2$.

На ринку Середземного моря судновласники намагаються зберегти ставки на фрахт незмінними, але не завжди вдається. Протягом тижня тарифи на перевезення ключових напрямків у Середземному морі знизилися на 0,5-1 долара за тонну. Спостерігається зростаючий дефіцит вантажів для відвантаження в Середземному морі: добрив, мінералів і чорних металів. Тільки відправки сталевих виробів – в основному на судах місткістю 8-12 тис. тонн – трохи піднялися на цьому тижні. Список суден на стоянці залишається доволі великим: близько 80 суден у Мармуровому морі та понад 150 у Східному Середземномор’ї.

На фрахтовому ринку Азовського моря судновласникам флоту річка-море вдалося стабілізувати ставки фрахту після стрімкого падіння завдяки позиційному відновленню відправок зерна з портів Росії. Скромний висхідний тренд тижня, ймовірно, не триватиме довго. Загальна картина експорту схиляється до скорочення темпів і обсягів.

1

Повернутись до переліку