Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 04.03.2024

На ринку Чорного моря торгівля продовжує залишатися на низькому рівні. Зернові вантажі з українських портів поступово знижуються після недавнього невеликого відновлення. Вантажопотік з портів ЄС, Туреччини та Росії залишається стабільно слабким. Більшість фрахтувальників намагаються знизити ставки. Однак судновласники виявляють стійкість і поки що вдається зберігати рівні фрахтових ставок без сильного падіння. Загалом ставки фрахту потроху знижуються.
Наразі активно обговорюються перевезення зернових з Одеси або Чорноморська до Єгипту. Крім цього, перевезення сої з Ізмаїла до Батумі та кукурудзи з Ізмаїла до Східної Греції та Ларнаки перебувають у стадії домовленостей. З іншого боку, пропозиція вантажів з портів ЄС залишається дуже обмеженою, з епізодичними відправленнями зерна, металобрухту і мінералів. Ситуація в регіоні залишається напруженою, і в березні поліпшень очікувати не варто. Незважаючи на падіння цін на зерно, значного збільшення попиту не спостерігається.

На ринку Середземного моря спостерігається стагнація в русі вантажів. Постачання добрив і металобрухту, а також періодичні відправлення сільськогосподарської продукції та сталі, поки що не здатні пожвавити регіональний ринок. В умовах низького попиту на тоннаж, судновласникам вдається зберігати фрахтові ставки на відносно стабільному рівні.
Останнім часом було укладено контракти на перевезення різних вантажів, включно з добривами з Єгипту до Східної Греції та Туреччини. Зниження цін на основні товари також не віщує зростання попиту в регіоні, особливо з огляду на майбутній Рамадан, який також може знизити активність. Стабільність попиту на добрива може принести деяку підтримку сектору, проте загальний брак вантажів і висока конкуренція залишаються проблемою.

На фрахтовому ринку Азовського моря ситуація залишається напруженою через уповільнення експорту пшениці до Туреччини та інших країн Середземномор’я. Це призводить до значного зниження ставок. Судновласники, незважаючи на зростаючу кількість пропозицій вантажів у напрямку Кавказьких маршрутів, змушені йти на компроміс, хоча і намагаються утримати ставки на колишньому рівні. Обговорювані угоди включають перевезення пшениці з Ростова/Азова до Мармари, а також транспортування пшениці з Азова до Чорноморського регіону Туреччини. Перспективи в регіоні трохи кращі за інші завдяки можливому збільшенню продажів російської пшениці до Туреччини та активізації дорожньої перевалки. Однак судновласники очікують лише незначного поліпшення ситуації, і будь-яке зростання ставок залежатиме від зниження цін на основні експортні товари та збільшення попиту на них.

1

Повернутись до переліку