Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 19.02.2024

На Чорноморському ринку поточна активність залишається на низькому рівні, незважаючи на збільшення доступних суден цього тижня. Основний потік вантажів продовжує надходити з Росії та України. Спостерігається прагнення більшості фрахтувальників знизити ставки, тоді як судновласники успішно чинять опір, утримуючи їх на стабільному рівні.
Вантажні перевезення з України та Росії переважно зосереджені на зернових і вугіллі, що доставляються в країни Середземномор’я і Єгипет. Нещодавно було укладено угоди з перевезення пшениці та кукурудзи з Ізмаїла та Рені до Єгипту, а також ячменю з Ізмаїла до Тунісу. Однак немає особливих передумов до збільшення активності в регіоні найближчими тижнями. Попит на зерно залишається практично незмінним, і зниження цін на експорт пшениці та кукурудзи впливає на вартість логістики. Судновласники прагнуть зберегти поточні ставки в умовах стабільної пропозиції тоннажу і відсутності зростання попиту.

На ринку Середземного моря також відзначається низька активність через надлишок доступних суден і обмежену кількість вантажів. Це призводить до посилення конкуренції за доступні вантажі, ускладнюючи становище власників суден. Деяке пожвавлення спостерігається в сегменті добрив, де укладаються угоди з перевезення карбаміду з Єгипту в Сицилію і Грецію, а також відвантаження солі з Єгипту в адріатичні порти. Відзначаються також угоди з доставки сталі з Олександрії в Лімасол та інші вантажі з портів Мармари в Румунію і Болгарію.
У регіоні, незважаючи на деяке збільшення попиту на добрива, загальний обсяг вантажопотоку залишається низьким, що зберігає тиск на ставки. Очікується, що попит на добрива може зрости в країнах ЄС, проте це навряд чи призведе до значного підвищення активності на ринку.

В Азовському морі торгівля зерном і вугіллям продовжує залишатися повільною, що створює тиск на ставки фрахту. Судновласники намагаються уповільнити темпи зниження ставок, щоб стабілізувати їх на поточному рівні, в умовах обмеженого попиту на російське зерно і вугілля, особливо в Туреччині. Активність здебільшого зосереджена на відправленнях зерна з Ростова та Азова в напрямку Мармари. Однак немає явних ознак зростання активності та поліпшення ставок у регіоні наразі.

1

Повернутись до переліку